jaunietis, telefons, nesaprašana, kauns, meitene
Foto: Shutterstock
Bērnu un viņu draugu ierakstu nepiemērota komentēšana, dalīšanās ar viltus ziņām, pārlieku bieža ierakstu veikšana jeb tā saucamā "spamošana" – tās ir dažas lietas, kā vecāki, paši neapzinoties, var likt bērnam justies neērti vai nostādīt viņu nepatīkamā situācijā draugu priekšā. Pētījums atklāj – katrs ceturtais jaunietis ir nobažījies, ka vecāki sociālajos tīklos viņu varētu nostādīt neērtā situācijā. Vienlaikus – gandrīz 80 procenti priecājas, ka viņu vecāki lieto sociālos medijus.

"Tele2" ar pētījumu aģentūru "Norstat" veicis Latvijā pirmo pētījumu, lai skaidrotu, kā vecāku klātbūtne sociālajos tīklos ietekmē viņu bērnus. Pētījums atklāj, katrs piektais bērns pats ir bijis liecinieks situācijai, kurā sociālajos tīklos kādu viņam zināmu cilvēku vecāki vai vecvecāki nostādījuši neērtā situācijā. Katrs desmitais jaunietis atzīstas – tas noticis arī ar viņu pašu. Arī puse aptaujāto vecāku atklāj – viņi ir domājuši un nedaudz satraucas, ka ar savu uzvedību sociālajos tīklos jaunietim varētu radīt nepatīkamas emocijas vai situācijas.

Iespējamais neuzticēšanās iemesls ir abu paaudžu nesarunāšanās. 60 procentu jauniešu atzīst, ka nav vecākiem skaidrojuši sociālo tīklu uzvedības etiķeti, bet katrs otrais vecāks saka – nav arī to saviem bērniem lūdzis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!