Rūta Dimanta: jātiecas, lai bērnus ar funkcionāliem traucējumiem neuztvertu kā īpašus
Foto: Shutterstock

Mērķis, uz kuru būtu nepieciešams tiekties bērnu ar funkcionāliem traucējumiem pieņemšanas ziņā, ir attieksmes maiņa, lai par šiem bērniem netiktu runāts kā par ko "īpašu", bet gan pašsaprotamu daļu no mūsu ikdienas. Tad arī lielai sabiedrības daļai šie bērni būtu vieglāk izprotami, tā uzskata labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta, runājot par rehabilitācijas nozares izaicinājumiem Latvijā.

Rehabilitācija ir ilgstošs process, kas bērniem ar kustību vai citiem funkcionālajiem traucējumiem ir jāveic visa mūža garumā. Tas nozīmē katru nedēļu, katru mēnesi, katru gadu. Visā pasaulē šādus ilglaicīgus un dārgus rehabilitācijas procesus neviena valsts no saviem nodokļiem nevar finansēt, tāpēc, lai palīdzētu šiem bērniem, iesaistās arī sabiedrība.

Latvijā rehabilitācija ilgus gadus diemžēl nav bijusi prioritāšu sarakstā, īpaši bērnu rehabilitācija. Tieši šī iemesla dēļ "Ziedot.lv", saskaroties ar šo problēmu vairāku gadu garumā, pieņēma lēmumu par rehabilitācijas centra "Poga" izveidi. Rehabilitācijas centrs "Poga" ir izveidots par sabiedrības ziedojumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!