Balanss uz naža asmens: kā atgūt līdzsvaru savā dzīvē

Ģimenes dzīve, darba rutīna, sarežģījumi attiecībās un nepārtraukta sevis izsmelšana var novest pie pamatīga disbalansa jeb līdzsvara zuduma. Kā reiz teicis Alberts Einšteins, dzīves balanss līdzinās braukšanai ar divriteni, lai to saglabātu ir jābūt kustībai uz priekšu. "Viņa" pēta – kas īsti ir dzīves balanss, kā tas izpaužas, kā arī apkopojam vairākus noderīgus ieteikumus līdzsvara atgūšanai.

Portāla "Psychology today" eksperti skaidro, ka nereti cilvēki mēģina "noķert" ideālo balansu, klausoties citos un mēģinot atkārtot paveikto. Tomēr ir jāsaprot, ka katram līdzsvars dzīvē var ienākt citādākā veidā – vienam palīdzēs plāna un mērķu izvirzīšana, citam atliks dienu atpūsties vienatnē. Pašos pamatos līdzsvars tiek salīdzināts ar mirāžu, jo tuvāk tai tiksi, jo balanss šķitīs vēl trauslāks un nepieejamāks.

Tāpat dzīves līdzsvars tiek pielīdzināts kaut kam, ko nevaram iegūt – tā drīzāk ir apzināšanās, ka nekas dzīvē nav stabils, bet norit nepārtrauktā kustībā. Jau brīdī, kad pieņemsi šo faktu un vairs necentīsies ieturēt disciplinētu līdzsvaru, notiks pirmās izmaiņas. Savukārt, jo ciešāk centīsies kontrolēt, jo sarežģītāks kļūs process. Eksperti šo sajūtu salīdzina ar "grožu atlaišanu" un harmonijas iedvešanu savā ikdienā – galvenais ņemt visu ar vieglu sirdi un prātu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!