daudzbērnu ģimene, bērni, brālis, māsa
Foto: Shutterstock/Ilustratīva rakstura attēls
Vecāki, kuri audzina vairākus bērnus, nereti ir novērojuši, ka viņu atvases ir ļoti atšķirīgas – viens ir komunikabls, bet otrs turpretim emocionāls un kautrīgs. Tas daudziem raisa jautājumu – kā vieniem vecākiem var būt tik dažādi bērni? To, kāpēc bērni, kas aug vienā ģimenē, nereti ir tik atšķirīgi, portālam "Cālis" skaidro klīniskā psiholoģe Eva Raucka-Pļaviņa.

Viens no iemesliem, kāpēc bērni, kuri ir auguši vienā ģimenē un audzināti pēc līdzīgām metodēm, ir tik atšķirīgi, ir viņu temperaments. Lielākoties cilvēki no skolas laikiem atceras četrus temperamentus – holēriķi, melanholiķi, sangviniķi un flegmatiķi. Taču psiholoģe skaidro, ka reti kurš zina par deviņām temperamenta iezīmēm, kuras patiesībā veido bērna raksturu un ir iemesls, kāpēc katrs bērns, pat augot vienā ģimenē, ir tik atšķirīgs.

Taču vecākiem ir svarīgi ne tikai izprast bērna, bet arī savas temperamenta iezīmes, jo bērnam ir divi vecāki un, visticamāk, viņš attiecīgās iezīmes ir pārmantojis no mammas vai tēta, bet, vēl ticamāk, nedaudz no katra. "Pasēžot un padomājot par savām temperamenta iezīmēm, vecāki bieži vien atklāj, ka, jā, ir iezīmes, kas nāk no mammas, bet ir tādas, ko mazais ir ieguvis no tēta," skaidro psiholoģe.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!