Izdota grāmata jauniešiem, kas palīdzēs atpazīt emociju stāvokļus
Foto: Publicitātes attēls

Apgāds "Neputns" sērijā "Mākslas detektīvi" laidis klajā bērnu literatūras tandēma – rakstnieces Luīzes Pastores un mākslinieces Elīnas Brasliņas – sesto kopīgi radīto grāmatu "Bez nosaukuma". Stāsts aicina doties ceļojumā abstraktā ekspresionisma korifeja Marka Rotko (1903–1970) gleznu pasaulē.

Stāsts mazajiem lasītājiem ļauj no jauna sastapties ar jau labi pazīstamo mākslas detektīvu trijotni – Teo, Pogu un Komatu –, kurai jāveic nepieredzēti sarežģīta izmeklēšana. Teo un Poga ir paaugušies, un sarežģītais tīņu vecums viņu ciešajā savienībā ir iezīmējis plaisu, taču abi ir spiesti apvienoties, lai dotos meklēt bezvēsts pazudušu skolasbiedreni un tostarp paveiktu vēl kādu ne mazāk svarīgu uzdevumu – izglābtu savu draudzību, informē apgāda "Neputns" pārstāve Antra Bula.

"Man vienmēr šķitis, ka bērnu un jauniešu grāmatās ir jārunā par emocijām – ne tikai par pozitīvajām, bet arī par dusmām, skumjām, grūtsirdību – par dzīves galīgumu, nāvi un citām robežsituācijām, kas palīdz "ieraudzīt" dzīvi," atzīst rakstniece Luīze Pastore. "Šāda literatūra palīdz saprast, kāpēc, piemēram, mamma vai tētis reizēm jūtas bēdīgi un sagatavo vecumposmam, kad bērni paši ies cauri sev vēl nepazīstamu emociju vētrām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!