Tīņa vecumu sasniegušo Maratu skolā apsaukā; lūdz atbalstu mākslīgās auss izveidošanas operācijai
Foto: Shutterstock
Katrs vecāks cer, ka viņa bērniņš piedzims vesels. Diemžēl Marata vecākiem bērna piedzimšanas prieku aizēnoja iedzimta auss patoloģija – mikrotija. Zēnam nebija izveidojusies labā ārējā auss, līdz ar to Marats arī nedzird ar labo ausi. Un zēnu skolā izsmej, un tas ļoti, ļoti sāp, tādēļ Marata ģimene lūdz sabiedrības atbalstu, cerot, ka izdosies savākt nepieciešamo summu mākslīgās auss izveidošanai.

Pašlaik Maratam ir 11 gadu, zēns mācās 5. klasē, nodarbojas ar sportu. Zēns sapņo par to, ka viņam veiks operāciju un izveidos ausi. Bērni skolā zēnu apsaukā par bezausi, kas Maratam rada lielus pārdzīvojumus. Zēnam rodas kompleksi, ar kuriem jācīnās vecākiem, jāskaidro bērnam, ka viņš ir tāds pats kā citi bērni, tikai bez auss. Marats ļoti vēlas būt tāds pats, kā visi citi bērni.

Iedzimtas auss attīstības anomālijas pasaulē ir salīdzinoši retas, tikai 1 no 7000–8000 jaundzimušo. Šīs retās diagnozes dēļ, speciālistu šajā sfērā ir ļoti maz. Vecāki atraduši profesoru Austrijā, kas nodarbojas ar šāda veida pataloģijām jau 25 gadus. Profesors iesaka rīkoties nekavējoties, jo šis ir ļoti labs vecums bērnam, lai veiktu operāciju, jo krūškurvis līdz tam nav pilnībā nobriedis. Kā izejas materiāls tiek izmantots 7.–10. ribas skrimslis, to ņemot un veidojot auss karkasu – skrimšļa skeletu. Pēc 13 gadu vecuma šīs skrimslis sāk sacietēt un veikt šo operācijas posmu kļūst neiespējami, stāsta labdarības organizācijas "Ziedot.lv" pārstāve Ilze Ošāne.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!