bērns, salavecis, Ziemassvētki, vēstule

Ziemassvētki ir vieni no tradīcijām bagātākajiem svētkiem, kad parasti kopā sanāk lielākā daļa ģimeņu. Tradīciju radīšana un ievērošana var būtiski ietekmēt mūsu un bērnu emocionālo labsajūtu, tādēļ šis laiks jāizmanto, lai ieviestu jaunus un nostiprinātu jau esošus svētku paradumus. Par to, kāda ir svētku svinēšanas nozīme, stāsta psiholoģe, "Rimi Bērniem" eksperte Iveta Aunīte.

Lielākais ieguvums no svētkiem ir to radītās pozitīvās emocijas. Tās vairo enerģiju, un – jo vairāk mūsos ir enerģijas, jo veiksmīgāk tiekam pāri dažādām grūtībām. Svētki mums dod arī kopības izjūtu – ja ģimeni, darba kolektīvu, klasi izjūtam kā savu "klanu", tas rada drošības sajūtu, ka neesam vieni. Mums nav daudz svinamo dienu, tāpēc būtu labi, ja tās, kas mums ir, mēs arī atzīmētu.

Kad ģimenē veidojam vai atkārtojam svētku svinēšanas tradīcijas, mēs saviem bērniem rādām paraugstundu, kā radīt prieku sev un citiem. Ja šo prasmju nav, arī pieaugušā dzīvē cilvēks var no svētku svinēšanas izvairīties, justies neveikli, bēdīgi vai trauksmaini. Savukārt bērns, kura vecāki svētkus nesvin, notiekošo var emocionāli pārdzīvot, jo īpaši tad, ja, satiekoties ar klases vai grupas biedriem, no citiem dzird, cik jauki un jautri viņiem svētkos gājis. Ja bērnam šādas pieredzes nav, viņš var justies izolēts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!