Latvijas Nacionālais mākslas muzejs - 28
Foto: DELFI
Pirmie bērna dzīves gadi ir laiks, kad viņš visaktīvāk iepazīst pasauli sev apkārt. Muzeja apmeklējums var būt lielisks veids, kā to izdarīt. Piedāvājam psiholoģes Daces Melngalves padomus, kas atvieglos bērna pirmo sastapšanos ar muzeju, kā arī divu dēlu mammas, bloga "Viens plus viens" autores Lauras Grēviņas muzeju TOP 5, kas piemēroti ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērniem.

Pirmais muzeja apmeklējums bērnam noteikti būs kaut kas jauns un līdz galam neizprotams. Cik vecu bērnu vest uz muzeju, lai tā apmeklējums būtu patīkams gan bērnam, gan vecākiem, gan apkārtējiem? Ģimenes psiholoģijas centra "Līna" psiholoģe Dace Melngalve uzskata, ka uz muzeju var vest arī pavisam mazu – gadu vai pusotru gadu vecu – bērnu. "Ja ģimenei muzeju apmeklēšana ir svarīga, tad kādā no reizēm var paņemt līdzi maziņo, lai viņš arī redz, ka tāda vieta eksistē. Protams, šāds apmeklējums būs ļoti atšķirīgs no ierastā. Tas noteikti būs ļoti īss un pakārtots bērna spējām – nebūs ilgas staigāšanas un lielas pētniecības, vairāk vispārēja iepazīšanās ar vietu," skaidro Melngalve. Viņa piebilst, ka iepazīstināt bērnu ar muzeju pasauli tik agrā vecumā nav nepieciešams, ja vien tā nav kā ģimenes tradīcija. Taču, ja tā ir, tad šāds kopīgs muzeja apmeklējums arī satuvinās ģimeni.

Svarīgi saprast, kāds ir mērķis šim pirmajam muzeja apmeklējumam. Melngalve iesaka vecākiem bērnu iepriekš iepazīstināt ar vārdu "muzejs" un ļoti vienkāršā valodā paskaidrot, kas tā par māju un kāpēc ģimene tādu apmeklē. Tomēr šāds muzeja apciemojums iespējams tikai tad, ja vecāki visu labi saplāno un nerēķinās ar to, ka mazais stundām skatīsies apkārt un visu pētīs. Ar tik mazu bērnu muzejā jābūt tik ilgi, kamēr viņš to spēj.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!