Pērn 50 bērniem Latvijā diagnosticētas onkoloģiskas saslimšanas; organizē diskusiju par ārstēšanās pieejamību
Foto: Shutterstock

2018. gadā gandrīz 50 bērniem Latvijā diagnosticētas onkoloģiskas saslimšanas, un arī ik gadu šādas saslimšanas Latvijā tiek atklātas vidēji 40 – 50 bērniem. Ārstēšanās ir ilgstoša un bieži vien nepieciešama atkārtoti. Lai pārrunātu risinājumus efektīvākai bērnu ārstēšanai, tam nepieciešamā finansējuma pieejamību, kā arī ārstniecības iespējas Latvijā un ārvalstīs, "BENU Aptieka" sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu rīko nozares profesionāļu diskusiju.

Diskusija par bērnu onkoloģiju Latvijā notiks piektdien, 15. februārī, no pulksten 13 līdz 14.30 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Saulaino dienu bibliotēkā, Vienības gatvē 45.

Diskusijā piedalīsies BKUS reanimatologs Pēteris Kļava, BKUS hematoonkoloģe Žanna Kovaļova, BKUS Diagnostiskās radioloģijas dienesta vadītāja Ilze Apine, Bērnu slimnīcas fonda izpilddirektore Ieva Lejniece, "BENU Aptieka Latvija" direktore Anete Rožkalna un Farmācijas daļas vadītāja Vizma Vīksna, kampaņas vēstnese, blogere, dūla un divu bērnu māmiņa Katrīna Puriņa-Liberte, Nacionālā veselības dienesta (NVD) Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Andreta Līvena, NVD Zāļu ārstnieciskās novērtēšanas nodaļas vadītāja Zinta Rugāja, kā arī vecāki, kuru ģimenē bērnam bijis nepieciešams atbalsts ārstniecībai. Diskusiju vadīs Daina Jāņkalne.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!