<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/josephmorris/">Joseph Morris</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/">cc</a>
Rīgas Tālmācības vidusskolas direktors Edgars Grīnis uzskata, ka, lai vairotu jauniešu un bērnu vēlmi mācīties un doties uz skolu, izglītības iestādei jābūt viegli sasniedzamai, taču daudzos Latvijas reģionos ir vērojama pretēja situācija – ceļš līdz skolai var aizņemt vismaz stundu, braucot ar vieglo auto, uzsver Grīnis.

Piedāvājam iepazīties ar Rīgas Tālmācības vidusskolas direktora (attēlā zemāk) viedokli par skolu sasniedzamību, jauniešu motivēšanu mācīties un pieaugušo iespējām apgūt vidējo izglītību.

Attīstoties mūsdienu tehnoloģijām un mākslīgajām intelektam, cilvēka darbs vienkāršās profesijās aizvien vairāk tiks automatizēts. Tas nozīmē, ka nākotnē izzudīs tās profesijas un darbi, ko var veikt bez vidējās izglītības. Tāpēc mums jau šodien jādomā par to, kā motivēt jauniešus mācīties un iegūt vidējo izglītību, uzsver Rīgas Tālmācības vidusskolas direktors Edgars Grīnis. Vienkāršo darbu darītāji kļūs aizvien nevajadzīgāki, tāpēc vidējā izglītība šobrīd ir vairāk nepieciešama nekā jebkad. "Lai jaunieši gribētu mācīties, vidusskolai ir jābūt sasniedzamai, taču Izglītības un zinātnes ministrijas pētījumā par optimāla vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveidi publicētajā Latvijas kartē redzams, ka strauji pieaug to reģionu skaits, kuros ceļš līdz skolai jāmēro vismaz stundu (ar vieglo auto labos laika apstākļos).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!