Ikviens vecāks klusībā pie sevis cer – "ar manu bērnu nekas nenotiks" – domājot to visai plašā tēmu diapazonā. Mūsu ģimenē taču viss ir kārtībā, kādēļ gan, lai manu bērnu kāds aizskartu, pavedinātu, izmantotu, izsmietu un izķengātu teju pa visu pasauli. Bet diemžēl tā notiek. Interneta vide jau sen vairs nav nekas atrauts no realitātes, līdz ar to arī tajā zeļ dažāda veida pārkāpumi. Viens no tiem – bērnu seksuālā izmantošana, kuru veic, tiesa, dažreiz pat ļoti neapzināti, gan paši bērni, gan par tādiem maskējušies pieaugušie.
"Centrs Dardedze" sācis sociālo kamapņu "Par vērīgiem vecākiem. Pamani, KAD esi vajadzīgs!". Tās mērķis ir uzsvērt vecāku būtisko lomu, sargājot bērnus un pusaudžus no seksuālas vardarbības riskiem internetā, vēršot vecāku uzmanību uz tiem faktoriem, kas var kaitēt pusaudzim, un uzsverot, ka seksuāla uzmākšanās, izmantojot interneta starpniecību, ir viens no izplatītākajiem apdraudējumiem bērnu un pusaudžu drošībai. Kampaņas īstenošanas gaitā tika organizēta dažādu ekspertu diskusija, kuras laikā Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas galvenā inspektore, psiholoģe Dace Landmane uzsvēra, ka internets ir kā iela, uz kuras par cietušajiem jeb upuriem var kļūt ikviens. Arī pieredze rāda, ka par seksuālās izmantošanas upuriem tiešsaistē kļūst dažādu sociālo grupu un vecumu bērnu – gan no labi nodrošinātām ģimenēm, kurās bērni labi mācās un apmeklē ārpusskolas nodarbības, gan bērni ar īpašām vajadzībām un ģimenēm, kuras atrodas kādā no daudzām sociālā riska zonām.
Lai gan biežāk no šāda veida pārkāpumiem cieš pusaudžu vecuma bērni, tomēr policijai ik pa laikam nākas strādāt arī ar daudz jaunākiem bērniem. Pagājušajā gadā policija esot izmeklējusi lietu par bērnu seksuālu izmantošanu, kurā bija iesaistīti sešus un septiņus gadus veci bērni. Tomēr tipiskākais vecums, kad šādos nodarījumos cieš bērni, ir pusaudžu periods, bet nereti gadās arī, ka policijā pēc palīdzības vēršas pieaugušie, kuri nokļuvuši nepatīkamās situācijās, kādam neapdomīgi nosūtot savu kailfoto, kas vēlāk pārsūtīts plašajās interneta dzīlēs.