2. aprīlī Tehniskās jaunrades nams (TJN) "Annas 2" atzīmēs savu 30 gadu jubileju ar interešu izglītībai veltītu pasākumu – simpoziju "Interešu izglītība 21. gadsimtā: radošums, personība, karjera", kurā aicina piedalīties politikas veidotājus un bērnu interešu izglītības centru vadītājus.
Pasākumā apmeklētāji kopā ar vietējiem ekspertiem un kolēģiem no Lietuvas un Nīderlandes varēs diskutēt par iespējām un izaicinājumiem interešu izglītībā Latvijā un pasaulē. Simpozija mērķis ir veidot platformu nozares profesionāļiem, kur apmainīties ar viedokļiem, dalīties labajās praksēs un aktualizēt problēmjautājumus laikā, kad izglītības sistēmā notiek pārmaiņas. Jaunās izglītības sistēmas uzdevums ir palīdzēt skolēniem gūt dzīvei 21. gadsimtā nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes, tāpēc arī interešu izglītībā tiek aktualizēts jautājums – kā palīdzēt bērniem un jauniešiem veidot veiksmīgu nākotni?
Simpozija pirmās daļas fokusā ir interešu izglītība kā nozīmīgs instruments bērnu un jauniešu radošuma izkopšanā, personības attīstībā un nākotnes karjeras izvēlē. Ar pētījuma rezultātiem par neformālās izglītības ietekmi uz veiksmīgas personības veidošanos uzstāsies Lietuvas Jaunatnes centra direktors un Eiropas Bērnu un jauniešu neformālās izglītības iestāžu asociācijas (EAICY) prezidents Valdas Jankauskas. Par interešu izglītības lomu radošuma izkopšanā un karjeras veidošanā dalīsies vairākas Latvijas uzņēmējas, kurām ir pieredze darbā ar jauniešu biznesa prasmju izkopšanu. Vita Brakovska, biedrības "Zinis" vadītāja, runās par radošumu ikvienā cilvēkā un tā praktisko izmantojumu, Līva Stūrmane, Jauno uzņēmēju "Jobs & Society" valdes locekle, iepazīstinās ar tikko veiktā pētījuma par darba tirgū pieprasītām prasmēm rezultātiem, bet bijusī TJN "Annas 2" audzēkne, Kim? Laikmetīgās mākslas centra dibinātāja Zane Čulkstēna dalīsies ar personīgo pieredzi, kā interešu izglītība ir palīdzējusi akadēmiskajā un profesionālajā karjerā. TJN "Annas 2" struktūrvienības, zinātnes centra "Tehnoannas pagrabi", dibinātāji Alvis un Dace Baloži dalīsies ar profesionālās pieredzes stāstu, veidojot un vēl joprojām vadot pirmo zinātnes centru Baltijas valstīs.