Latvijā ir viens no augstākajiem bērnu traumatismiem Eiropā; galvenais ievainojuma veids – lūzums
Foto: stock.xchng

Pēdējo gadu laikā aizvien vairāk bērnu gūst traumas. Sevišķi daudz mazo ķiparu savainojas, beidzoties aukstumam un sākoties gada siltajiem mēnešiem. Labklājības ministrija ir izveidojusi infografiku, kas palīdz vecākiem saprast, kur un kādā veidā viņu atvases visbiežāk gūst dažāda veida traumas.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule portālam "Lsm" norāda: "2017. gadā mēs piedzīvojām savdabīgu rekordu, jo mums bija 11 323 traumas, kur mūsu mediķi tika saukti palīgā bērniem. Tas ir lielākais skaitlis pēdējos piecos gados."

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) dati liecina, ka visvairāk traumas bērni gūst gada siltākajā laikā – vasarā. 2018. gada vasarā viena mēneša laikā slimnīcas traumpunktā bija nonākuši 913 bērni, no kuriem 573 bija zēni, bet 376 meitenes. Tāpat bērni vairāk traumas gūst arī skolēnu brīvlaikā. Pavasarī pēc ziemas pārtraukuma, atkal sākot nodarboties ar iemīļotajiem siltā laika vaļaspriekiem, bērni cieš biežāk nekā pieaugušie, jo nereti neaprēķina savus spēkus un nevērīgi izturas pret ekipējumu, tāpēc gūst dažāda smaguma traumas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!