Viņa Foto - 1235
Foto: Instagram.com/mynameisjessamyn/mypaleskinblog/sonnyturner___
Sociālo tīklu platformas ļoti bieži izpelnās nosodījumu par to, ka iepriekš apstrādātu attēlu dēļ, tie vairo stereotipus un kultivē nesasniedzamus skaistuma standartus. Tomēr tajā pašā laikā tās sniedz iespēju ikvienam parādīt savu realitāti un cīnīties par standartu, kuros jāiekļaujas, mazināšanu. Piedāvājam iepazīties ar vairākām iedvesmojošām personībām, kas izmanto "Instagram", lai runātu par ķermeņa pozitīvismu un sevis pieņemšanu arī tad, ja neatbilstam mākslīgi veidotiem skaistuma standartiem.

Ķermeņa pozitīvisma kustība ļoti bieži tiek saistīta ar sievietēm, kas iestājas par dažādu ķermeņa formu pieņemšanu. Tomēr skaistuma standarti negatīvi var ietekmēt arī vīriešu skatījumu uz sevi un savu ķermeni, kā arī likt pārdzīvot par lietām, kas nav saistītas ar svaru, piemēram, rētām vai ādas problēmām. Ieskaties piecu cilvēku, kas aicina sevi pieņemt tādu, kāda esi, stāstos.

Ja arī tu mēdz pārdzīvot par to, ka ikdienā neizskaties tik lieliski, kā tavi elki pašu publicētajās fotogrāfijās, paturi prātā, ka viņu perfektie ķermeņi, ļoti iespējams, ir ilūzija. Ieskaties šajā rakstā un uzzini, kā sociālo tīklu slavenības iegūst šķietami perfektu ķermeņu attēlus.

Sanija Tērnere

View this post on Instagram

A post shared by SONNY TURNER (@sonnyturner___) on Mar 6, 2019 at 10:44am PST

Sanija Tērnere ir ķermeņa pozitīvisma kustības aktīviste no Birmingemas, kas ikdienā iedvesmo tūkstošiem cilvēku. Viņas "Instagram" kontam ir 289 tūkstoši sekotāju. "Elle" raksta, ka, izmantojot tēmturi #everyBODYisbeautiful (#katrsĶERMENISir skaists/#ikviensirskaists), Tērnere cenšas noārdīt un izaicināt sabiedrības viedokli par to, ko, runājot par skaistumu, nozīmē vārds "perfekts".

Uz "Elle" jautājumu par to, vai viņa sevi uzskata par "plus-size" jeb lielo izmēru modeli, Tērnere atbildējusi: "Es sevi uzskatu par cilvēku." Vienā no saviem "Instagram" ierakstiem modele vēsta: "Sievietes var būt, kādas vien vēlas – stipras un varenas, maigas un trauslas vai abējādas."

View this post on Instagram

A post shared by SONNY TURNER (@sonnyturner___) on Mar 29, 2019 at 6:34am PDT
View this post on Instagram

A post shared by SONNY TURNER (@sonnyturner___) on Mar 6, 2019 at 10:44am PST

Veselīgā izmēra tu

View this post on Instagram

A post shared by healthysizeyou (@healthysizeyou) on Apr 24, 2019 at 4:03am PDT

"Instagram" kontā "Healthysizeyou" (veselīgā izmēra tu) ir redzamas divas māsas Alina un Džesa, kas aicina pieņemt un saprast, ka skaistumam un veselībai var būt dažādi izmēri un formas. Šim kontam ir 17 tūkstoši sekotāju, kas ikdienā seko līdzi māsu gaitām, pārdzīvojumiem un treniņiem.

Alinas un Džesas stāstu plašākai pasaulei pavēstīja "Independet", norādot, ka konts izveidots 2017. gadā. Tas radās pēc tam, kad abas māsas bija beigušas savas karjeras citās jomās, jo nepieciešamība izskatīties noteiktā veidā bija viņas izsmēlušas un sagrāvušas viņu pašvērtējumu. Alina bija baletdejotāja, bet Džesa – lielo izmēru modele. Tagad abas cenšas iedvesmot citus pieņemt sevi un savu dabisko ķermeni, parādot, ka skaistums un veselība patiešām var ieņemt atšķirīgus izskatus.

View this post on Instagram

A post shared by healthysizeyou (@healthysizeyou) on Oct 16, 2018 at 3:53am PDT

Džesamina Stenlija

View this post on Instagram

A post shared by Jessamyn (@mynameisjessamyn) on Feb 26, 2019 at 7:00pm PST

Džesamina Stenlija ir formīga jogas pasniedzēja, kuras "Instagram" kontam ir vairāk nekā 414 tūkstoši sekotāju. "Very Well" raksta, ka Stenlija nodarbojas ne tikai ar jogu, bet ir arī rakstniece, kas sludina brīvību un aicina pieņemt un pilnībā realizēt sevi tādu, kāda tu esi.

"Ķermeņa pozitīvisms ir vienīgā iedarbīgā pretinde mūsu pārsvarā negatīvajai sabiedrības attieksmei pret ķermeni," pārliecināta Stenlija. Viņa norāda, ka sievietēm ir jāsaskata savs spēks un skaistums, kas diezgan tiešā nozīmē dod dzīvību pasaulei. Savos ierakstos jogas instruktore norāda, ka viņa nav piemērs un elks nevienam – tas, uz ko tiekties, ir jāmeklē sevī, nevis citos.

View this post on Instagram

A post shared by Jessamyn (@mynameisjessamyn) on Jan 28, 2019 at 6:49pm PST
View this post on Instagram

A post shared by Jessamyn (@mynameisjessamyn) on Mar 4, 2019 at 6:34pm PST

Emma Forda

View this post on Instagram

A post shared by Em Ford (@mypaleskinblog) on Mar 8, 2019 at 2:35pm PST

Londoniete Emma Forda, kurai "Instagram" ir vairāk nekā 900 tūkstoši sekotāju, aicina pieņemt sevi arī bez kosmētikas, arī tad, ja tu neizskaties tā, kā to pieprasa skaistuma industrija. "Very Well" raksta, ka Forda sākusi rakstīt blogu 2014. gadā. Viņa cieš no aknes, ko nekautrējas parādīt arī savos foto un video. Tiesa, viņa saņēma ļoti daudz negatīvu komentāru, kuros tika kritizēts viņas izskats un izteiktas aizvainojošas piezīmes par to. Kā atbildi Forda izveidoja viedo ar nosaukumu "You Look Disgusting", kurā parādīja daļu no komentāriem. Video noskatījās teju 30 miljonus reižu un tam bija vairāk nekā 90 tūkstoši komentāru.

Lai arī Forda aicina savus sekotājus neticēt nevienam, kas mēģina iestāstīt, ka viņi nav skaisti, sieviete neslēpj, ka pati ne vienmēr jūtas perfekta. "Patiesībā es joprojām nejūtos "pietiekami laba" skaistuma industrijai, un es nedomāju, ka es jebkad tāda būšu. Viss, ko es zinu, ir, ka es vienmēr darīšu visu, kas manos spēkos, lai būtu droša, ka citi jūtas tā kā es jūtos vai esmu jutusies."

View this post on Instagram

A post shared by Em Ford (@mypaleskinblog) on Nov 22, 2018 at 3:22pm PST

Stīvijs Bleins

View this post on Instagram

A post shared by Stevie (@bopo.boy) on Jul 30, 2017 at 11:53am PDT

Skaistuma industrija un skaistuma standarti neietekmē tikai sieviešu dzīvi. Arī lērums vīriešu jūtas nepilnvērtīgi tāpēc, ka viņi neatbilst kādam noteiktam standartam, piemēram, nav pietiekami spēcīgi, muskuļaini un "vīrišķīgi". Tas ir jautājums, ko savā "Instagram" lapā aktualizē Stīvijs Bleins. Viņa sekotāju pulks pārsniedz 15 tūkstošus.

Intervijā BBC Bleins atklāj, ka 20 gadu vecumā bijis apsēsts ar mēģinājumiem zaudēt svaru un iegūt muskuļotu ķermeni. Cenšoties līdzināties saviem elkiem, jaunietis sāka skaitīt katru apēsto kaloriju un badojās, uzņemdams tikai tik daudz ēdiena, lai varētu funkcionēt. Viņš katru dienu apmeklēja sporta zāli. Mainīt skatījumu uz dzīvi un pieņemt sevi tādu, kāds viņš ir, Bleikam palīdzēja attēls, kurā bija redzama "plus-size" modele, kas bauda dzīvi un ir laimīga tāda, kāda viņa ir. Tā Bleins sācis interesēties par ķermeņa pozitīvismu un sapratis, ka vīriešu balss kustībā nav dzirdama. Tā nu viņš izveidoja savu blogu, kas aicina arī kungus nebaidīties būt pašiem.

View this post on Instagram

A post shared by Stevie (@bopo.boy) on Apr 15, 2019 at 10:40am PDT

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!