Foto: LETA
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) veikta īpaši sarežģīta sirds operācija bērnam ar iedzimtu, komplicētu sirds kaiti. Ross-Kono operācija jeb aortas vārstuļa aizvietošana ar pacienta plaušu vārstuli un kreisā kambara izejas trakta paplašināšana Kono modifikācijā, izmantojot pacienta sirds somiņas audus – šāda operācija Latvijā veikta pirmo reizi, informē BKUS komunikācijas nodaļas vadītāja Vita Šteina.

"Operācija sarežģīta ar to, ka plaušu vārstulis tiek ievietots subkoronāri – nelielā aortas diametrā, un pacienta plaušu vārstuli un ievietojot aortā, paplašinot kreisā kambara izeju ar autoperikardu, savukārt, plaušu vārstuļa vietā implantējot bioloģisku konduitu ar dabīgu vārstuli – no dzīvnieka iegūtu kakla vēnu," skaidro kardioķirurgs dr. Lauris Šmits, piebilstot, ka bērnam, kuram šobrīd ir seši gadi, šāda aortas vārstuļa slimības korekcijas metode ir visatbilstošākā, jo tā ir piemērota augoša bērna organismam. Mazajam pacientam pirmā palīgoperācija bija veikta pirmajos dzīves mēnešos, zīdaiņa vecumā – mini invazīva operācija – caur kājas asinsvadu paplašinot aortas vārstuli ar balonu.

"Veiksmīgā operācija ir rezultāts vairāk nekā gadu ciešajai sadarbībai starp Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un Berlīnes sirds centru. Šī operācija ir nozīmīgs solis bērnu kardioķirurģijas attīstībā Latvijā. Tā pierāda mūsu komandas spēju nodrošināt bērniem ar komplicētām sirds kaitēm augstākā līmeņa un sarežģītības pakāpes ārstniecību tepat Latvijā, kur atrodas bērna mājās," skaidro BKUS Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas vadītājs dr. Valts Ozoliņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!