Vairāk nekā trešdaļa jeb 37 procenti skolēnu apgalvo, ka pēdējo sešu mēnešu laikā ir cietuši no emocionālās vai fiziskās vardarbības jeb mobinga klātienē. Turklāt dažāda veida pāridarījumus jaunieši piedzīvo ne tikai no klases biedriem un citiem skolēniem, bet arī no skolotājiem un pat vecākiem, liecina sociālās kustības #Neklusē un "Edurio" veiktais pētījums par mobingu Latvijas jauniešu vidū. Kopumā katrs trešais skolēns cieš no mobinga klātienē, savukārt katrs ceturtais – digitālajā vidē, portālu "Cālis" informē projekta veidotāji.
Visvairāk no mobinga Latvijā cieš tieši mazāko klašu jeb sākumskolas skolēni. Vairāk nekā puse jeb 51 procents atzīst, ka pēdējo sešu mēnešu laikā ir cietuši no mobinga jeb emocionālās vai fiziskās vardarbības. Lai arī vidusskolā situācija ir mazliet labāka, tomēr arī teju trešdaļa (28 procenti) 10.–12. klašu skolēnu atzīst, ka ir saskārušies ar mobingu. Pētījumā kopumā piedalījās 2066 1. – 12. klases skolēni no deviņām Rīgas skolām.
Jaunieši atzīst, ka biežākais apsmiešanas iemesls ir dažādība raksturā (44 procenti aptaujāto) vai ārienē (31 procents), un bieži vien mobings izpaužas kā ignorēšana un atgrūšana, nevis tieša apsmiešana vai fiziska vardarbība.