no komandas arhīva
Karsējsports, lai gan Latvijā ienācis pirms aptuveni pieciem gadiem, ne visiem ir pazīstams un bieži vien tiek jaukts ar karsējmeitenēm. Tāpat zinātājiem radies stereotips, ka tajā var iesaistīties vien tie, kas kādreiz aktīvi nodarbojušies ar sportu un kuriem ir priekšzināšanu, lai gan to var apgūt arī tādi, kas nekad ar sportu nav nopietni nodarbojušies. Par to, kādām īpašībām jāpiemīt karsējam, kāpēc starp karsējsportu un karsējmeitenēm nevar likt vienādības zīmi un kas šajā sporta veidā aizrauj, uzzināju, pati piedaloties godalgotās ''RTU Cheer'' karsējkomandas treniņā.

Lielākoties tās asociācijas, kas rodas, izdzirdot vārdu ''karsējsports'', ir aplamas, jo šis sporta veids tiek jaukts ar karsējmeitenēm, kas redzētas amerikāņu filmās. Kā skaidro Katrīna Kūma, ''RTU Cheer'' jeb Rīgas Tehniskās universitātes karsējkomandas trenere un Latvijas Karsēju sporta federācijas dibinātāja, pēc definīcijas karsējsports ir akrobātisks sacensību sporta veids, kura laikā jāuztaisa pēc iespējas vairāk figūru un elementu, kā arī jāsasniedz lielākais iespējamais punktu skaits. Savukārt karsējmeitenes ir izklaides grupa, kas veido šova priekšnesumus. ''Lielākā atšķirība ir tā, ka viņas var vairāk darīt to, ko grib. Arī mēs tad, kad iesildām Latvijas basketbola izlasi un darām viņu darbu, varam brīvāk izvēlēties, ko darīt. Bet tad, kad mums ir sacensības, mums ir konkrēti noteikumi, kuru rāmjos ir jāstrādā un jāsasniedz pēc iespējas augstāks punktu skaits,'' precizē Katrīna.

Tā kā šis sporta veids sava nosaukuma dēļ nezinātājam rada viltus izpratni, kas tas ir, loģisks šķiet jautājums, cik sen karsējsports pastāv Latvijā. ''Mēs šo visu sākām 2012. gadā, kad mācījos pirmajā kursā, taču tad mēs vēl bijām karsējmeitenes. Savukārt 2013. gadā, kad mums pievienojās pirmie puiši, es zināju, ka mēs novirzīsimies vairāk uz karsējiem kā sporta veidu nevis dejošanu, jo karsējmeiteņu komandu Latvijā ir ļoti daudz, bet tādu komandu, kas dara kaut ko, ko citi nevar izdarīt, nav. Tad tā arī 2014. gadā mēs mērķtiecīgi sākām novirzīties uz sportu, kas arī izrādījās, ka ir mūsu niša, un mēs to darām arī šodien,'' stāsta Katrīna.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!