Kad zīdainis, mazulis vai jau lielāks bērns skaļi ziņo par to, ka ir izsalcis, ir tikai pašsaprotami, ka vecāki domās par to, kā pēc iespējas drīzāk savu bērnu pabarot. Tas pats attiecas uz krūtsbarošanu – ja zīdainītis izsalcis, ir tikai dabiski, ka mamma savu lolojumu liks pie krūts, lai zīdītu un bērniņš paēstu. Tomēr nereti ļaudis, redzot, kā mamma parkā uz soliņa, kafejnīcā vai citā sabiedriskā vietā zīda bērniņu, iedalās divās frontēs. Vieni to sauks par dabisku lietu, bet citi rauks degunus un teiks, ka šādu "izdarību" vieta ir tikai mājās, kur svešas acis neko neredz.
Mūsdienīga jaunā māmiņa gan nevairīsies iziet sabiedrībā un nekautrēsies savu jaundzimušo pabarot arī ārpus mājokļa četrām sienām, ja apstākļi spiedīs. Tā kā laiks no 1. līdz 7. augustam ik gadu pasaulē ir Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļa, portāls "Cālis" vaicāja viedokli sertificētai zīdīšanas konsultantei un dūlai Janai Biezajai, kā arī jaunajai māmiņai Līgai, kuras ikdiena paiet, rūpējoties par trīs mēnešus vecu mazulīti.
Arī Rīgas Dzemdību nams nesen izziņoja, ka turpmāk aizvien ciešāk sadarbosies ar jaunajiem vecākiem, lai sekmētu zīdīšanu. Izstrādātas rekomendācijas no Dzemdību nama vecmātēm, zīdīšanas konsultantēm un neonatalogiem, bet pie medicīnas iestādes izstādītas vides reklāmas, kur redzama mamma, kas zīda bērniņu. Tāpat arī uzņēmumi, kuru darbība mērķēta uz ģimenēm, kā arī sabiedrisko vietu pārraudzītāji aizvien vairāk domā par to, lai mammām būtu netraucēta vide, kur pārtīt, apkopt un zīdīt mazuli. Par pašu krūtsbarošanu aizvien biežāk runā arī jaunās māmiņas, liekot iedvesmojošus attēlus un aprakstus sociālajos tīklos, mudinot nekautrēties no dabiskā procesa.