Kas ir dziedinoša masāža?
Foto: Privātais arhīvs
Kad dodamies uz masāžu, no tās sagaidām atslābinātus muskuļus, brīdi miera un atpūtas no ikdienas steigas. Tas ir veids, caur kuru jau gadsimtiem cilvēki atrod ceļu uz labsajūtu. Atrast savu meistaru nav viegli. Svarīga ir savstarpējā saskaņa. Labas masāžas noslēpums nav tikai laba roku kustību tehnika, tās laikā ar masieri notiek kontakts arī smalkajos ķermeņos, kas ir energoinformatīvi lauki. Tur atrodas, veidojas, transformējas dažādu veidu vibrācijas. Laukiem mijiedarbojoties, tiek atdota un saņemta informācija jeb vibrācija.

Labas masāžas laikā tiek iesaistītas visas – dzirdes, smaržas, taustes, ožas, redzes un vibrāciju – maņas, un visās šajās maņās tiek saņemti harmonizējoši impulsi – tas ir, katram individuāli atbilstoši, labsajūtas veicinoši impulsi. Ja masāžā tiek saņemti harmonizējoši impulsi visos laukos, to var saukt par dziedinošu. Ne dziedniecisku (apzīmējums procesam, kā rezultātā tiek panākti neparedzami rezultāti), bet dziedinošu efektu –dabisku, harmonizējošu efektu.

Arī masieris ir cilvēks ar savu īpašu uztveri, kuram piemīt spēja kalpot. Tradicionāli masāžām ir atrasti vienojoši elementi, kas sniedz harmonizējošus impulsus piecām mums zināmām maņām: garšīga tēja vai tīrs ūdens garšai; klusa, mierīga mūzika dzirdei; masāžas metodes pēc izvēles un situācijas taustei; vide, kas nav redzama no ārpasaules; izkliedēta, ne spilgta gaisma redzei; telpā valdošs viegls aromāts ožai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!