Klasē jauniņais: adaptācijas noteikumi
Foto: Shutterstock
Iepazīšanās ar jaunu kolektīvu vienmēr ir stress, īpaši bērnam. Situācijas, kad viņam nākas mainīt skolu vai klasi, nav retums, un vecāku uzdevums šajā periodā ir sniegt atbalstu un aktīvu līdzdalību viņa skolas dzīvē, kas ļaus laikus pamanīt bērna uzvedībā kādas izmaiņas un palīdzēs izvairīties no psiholoģiska diskomforta.

Par veiksmīgāku adaptāciju, ja tavam bērnam nācies mainīt klasesbiedrus, portālā "Parents" stāsta bērnu un ģimenes psiholoģe Elēna Konovalova.

Pāriešanu jaunā klasē daudzi bērni uztver visai saasināti, un vecāki uztraucas, pamanot, ka bērns nespēj pierast pie jaunā kolektīva. Par problēmām ar klasesbiedriem var liecināt agresivitāte, bezmiegs un apetītes zudums, izteikts nogurums un mācību sasniegumu krišanās, kā arī bērna noslēgšanās sevī. Bērns var atteikties stāstīt par skolu vai atbildēt monotoni, krasi mainot tēmu, daži bērni vienkārši negrib iet uz skolu un lūdz atgriešanos iepriekšējā klasē, viņi var sākt arī biežāk slimot. Taču dzīve ir dzīve – iemeslu skolas vai klases maiņai var būt dažādi – dzīvesvietas maiņa, konflikts ar skolotāju (skolēniem, skolas administrāciju), vēlme mācīties kādā specializētā skolā vai mainīt bērna attīstības līmenim nepiemērotāku mācību programmu uz atbilstošāku... Katrā gadījumā bērns var saskarties ar nepieņemšanu jaunajā kolektīvā, normālas socializēšanās procesa traucējumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!