Kibernoziegumi un finanšu draudi internetā ir kļuvuši par realitāti, ar ko mūsdienās var nākties saskarties ikvienam interneta lietotājam, tomēr nereti pasargāt spēj mūsu pašu modrība un spēja atpazīt brīdinājuma signālus. Sadarbībā ar “Kaspersky” un šarmanto TV personību Leldi Ceriņu norisinājās eksperiments, kuram tika sagatavotas 14 interneta vidē populāru mājaslapu vizualizācijas. Balstoties uz savu intuīciju un zināšanām, Leldei bija jāizvērtē, kuras no lapām ir īstas, bet kuras – viltotas. Leldes rezultātus un mūsdienu drošības jautājumus internetā komentē “Kaspersky” vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Uzsākot eksperimentu, pirmā pazīme, kam Lelde pievērsa uzmanību, bija interneta pārlūkā norādītā adrese, un vairumā gadījumu tās nosaukums nesakrita ar lapas izskatu un tajā iekļauto logo. Viņa pārliecinājās, vai netrūkst sākuma – burtu kombinācijas "https", kas norāda uz lapas drošību.

"Kopš studiju laikiem, kad pirmoreiz uzzināju par tādu apzīmējumu, manī ir izveidojies labs paradums vienmēr pārbaudīt adreses nosaukumu, it īpaši, ja pieslēdzos savai internetbankai. Pirms pieslēdzos, vienmēr paskatos, vai tur ir "https" apzīmējums, un tikai tad ievadu savus datus."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!