<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@jaredd_craig'>Jaredd Craig</a> /  <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>
"Ja pedagogs jūt, ka nodarbība iet jau nelabvēlīgā gultnē, ir jāiejaucas. Tas ir pedagoga pienākums, viennozīmīgi," norāda Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, vienlaikus piebilstot, ka arodbiedrība uzticas pedagogu kompetencei jautājumos, kas skar ārpusstundu nodarbību un pasākumu organizēšanu skolēniem. Pedagoga profesijas prestižs ik pa laikam sašūpojas brīžos, kad plašākā sabiedrībā izskan informācija par kādu nepatīkamu situāciju. Viena no tādām novembra nogalē lika apšaubīt skolotāju prasmi izvēlēties vieslektorus, kas ar skolēniem runā par reproduktīvās un seksuālās veselības jautājumiem. Taču vai vienam skaļākam gadījumam valsts ģimnāzijā jāmet ēna uz visu skolotāju kompetenci?

Uzrunātās instances, kas Latvijā atbild par izglītības iestāžu darbību un mācību saturu, visas kā viena atzīst, ka pedagogu un skolu direktoru spriedumam uzticas. To, ka skolu vadība nodarbību, vieslekciju un pasākumu organizēšanā, kas papildina mācību stundu saturu, cieši sadarbojas ar ideju iniciatoriem – skolotājiem, vairākās sarunās ar portālu "Cālis" apstiprina skolu direktori.

Sekojot līdzi tam, vai Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pēc gadījuma Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā ar "Krīzes grūtniecības centra" vieslekciju ir saņēmis kādu informāciju, IKVD vecākā eksperte Jana Veinberga portālam "Cālis" apstiprināja, ka kvalitātes dienests ir saņēmis ģimnāzijas direktora Andra Priekuļa skaidrojumu un tas tiek izvērtēts. Citus tiešos iesniegumus no vecākiem vai skolēniem par šo gadījumu kvalitātes dienests nav saņēmis, taču norāda, ka sociālajos tīklos nonākušo informāciju, kas bija iemesls notikuma rezonansei, ierakstus saistībā ar to un mediju uzdotos jautājumus var uzskatīt par iesniegumu.

Veinberga arī norāda, ka IKVD uzticas skolu direktoru ikdienas darbam, bet gadījumos, kad ir problēmas, sūdzības, dienests lūdz skaidrot situāciju un izvērtē, vai skolas direktora un pedagogu darbs ir atbildis normatīvajam regulējumam. Veinberga, atbildot uz "Cāļa" uzdotajiem jautājumiem, arī norāda, ka IKVD "jau vairākus gadus pievērš pastiprinātu uzmanību jautājumam par viesu uzstāšanos skolas rīkotos pasākumos vai pasākumu rīkošanu skolās, sniedz konsultācijas, informāciju plašsaziņas līdzekļiem, izstrādājis rīcības shēmu, kas publicēta kvalitātes dienesta tīmekļa vietnē".

Ministrija uzsver – par notiekošo skolā atbildīgs direktors

"Atbilstoši Izglītības likumā noteiktajam skolotājs ir atbildīgs par savu darbu, bet par skolas darbu kopumā ir atbildīgs skolas direktors. Tātad izglītības iestādes vadītājs ir atbildīgs arī par to, ko un ar kādu mērķi aicina uz skolu," portālam "Cālis" norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā. Tāpat IZM skaidro, ka mācību iestādēm, attiecīgi arī pedagogiem un direktoram, patstāvīgi organizējot vai piedaloties kādā no organizētajiem pasākumiem vai atbalstot tā norisi, jānodrošina atbilstība Ministru kabineta noteikumiem "Izglītojamo audzināšanas vadlīnijas un informācijas, mācību līdzekļu, materiālu un mācību un audzināšanas metožu izvērtēšanas kārtība".

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!