Nav šaubu, svētku mirkļi ir tie, kurus gribas ne tikai iemūžināt kādā atmiņas stūrītī, bet arī fotogrāfijās, kas pēcāk jaukos mirkļus ļaus atsaukt atmiņā. Bieži vien iemūžinātās atmiņas šķiet tik skaistas, ka nekavējoties vēlamies ar tām dalīties sociālajos tīklos. Tāpat arī gadās piedzīvot kādu mirkli, kuram par apliecinājumu tiek izveidots ieraksts kādā no tīmekļa vietnēm. Lai gan nav slikti par tavā dzīvē notiekošo dalīties ar citiem, Ziemassvētki ir tas laiks, kad sociālo tīklu kontus pastumt nedaudz maliņā un vairāk būt blakus sev mīļajiem.
Iespējams, arī tu jau plāno nākamo ierakstu vai publikāciju savā "Facebook" vai "Instagram" kontā. Taču, pirms steidz to darīt, iedvesmojoties no portāla "Reader's Digest", piedāvājam iepazīties ar ieteikumiem par lietām, kuras šajā svētku laikā sociālajos tīklos nepublicēt.
Nesūksties par dāvanām, kas tev nepatika
Arī ģimenes un pāru psihoterapeite Deba Kastado aicina: "Nepublicē nievājošus komentārus par dāvanām, kuras tev nepatika, un nesauc savus ģimenes locekļus par "lētiem". Šādi komentāri pat tad, ja neviens ģimenes loceklis netiek saukts vārdā, var būt ļoti sāpīgi un kalpot par iemeslu jaunām nesaskaņām ģimenē."
Nelielies
Kā citu iemeslu, kāpēc nelielīties interventā, Mandela min – tas var piesaistīt krāpniekus un zagļus. "Ekskluzīvu dāvanu attēlu publicēšana sociālajos tīklos var būt aicinājums uz zādzību, jo arī noziedznieki iet līdzi laikam un zina, kur uzmeklēt savu nākamo guvumu."
Nerunā par nesaskaņām
"Dažkārt mēs sociālajos tīklos meklējam draugu un ģimenes atbalstu, taču atceries, ka strīds starp tevi un partneri, visticamāk, nav bijis publisks. Tāpēc brīdī, kad, piemēram, "Facebook" laika joslā visiem darīsi zināmas tavas un mīļotā nesaskaņas, tavi tuvākie slieksies atbalstīt tevi, kaut arī, iespējams, būtu jāatbalsta tavs dzīvesbiedrs. Tas tāpēc, ka viņi būs saņēmuši tikai vienas puses viedokli. Tāpat draugu atbalsts, lai arī nācis no tīras sirds, var nevis mazināt savstarpējo spriedzi starp tevi un partneri, bet gan pastiprināt vēl vairāk. Turklāt tā tu ne tikai savu mīļoto, bet arī jūsu kopīgos draugus nostādi neērtā situācijā – viņi var gribēt nostāties tavā pusē, vienlaikus nesabojājot attiecības ar tavu dzīvesbiedru," tā Getera.
Nepaud viedokli par politiku un reliģiju
Vēl viens strīdīgs jautājums, par kuru labāk svētku laikā nerunāt, ir reliģija. Iespējams, tu pārstāvi katolicismu, luterānismu, varbūt pat budismu vai nepieskaiti sevi ne pie vienas reliģijas. Arī tavu mīļo vidū var būt cilvēki ar dažādu reliģisko piederību. Un, tāpat kā tevi, visticamāk, otrs nevarētu pārliecināt pieslieties kādai reliģiskai kopienai, arī tu nevarēsi izmainīt otra viedokli. Šajā svētku laikā atceries pieņemt sev tuvos tādus, kādi tie ir. Un pat tad, ja jūsu starpā rodas nesaskaņas jautājumos par reliģiju, neziņo par to draugiem sociālajos tīklos. Arī šī tēma var izraisīt nevēlamas diskusijas.
Nepublicē neko, kas nebūtu jāredz tavam priekšniekam
Mēs ar internetu un tā sniegto brīvību un ātrumu esam tik ļoti saraduši, ka ne vienmēr atskāršam, ka to, ko mēs darām, var redzēt visa pasaule. Tāpēc arī dažkārt publiskajā telpā parādās kaut kas, kam tur, iespējams, nevajadzētu būt. Un neglaimojošus ierakstus pavisam noteikti negribēs publicēt neviens, kas nevēlas, lai tādus redz viņa priekšnieks. Par šādiem ierakstiem vari samaksāt arī ar darbavietu. Tāpēc, ja tavā pieredzē ir kāds nepatīkams šāda veida atgadījums, svinībās telefonu labāk noliec kaut kur nostāk.
Esi klātienē, nevis sociālajos tīklos
Tāpat atceries, ka viss, ko tu publicē, pēcāk rada iespaidu par to, kāda tu esi gan privātajā, gan profesionālajā dzīvē, tāpēc esi apdomīga, kad izvēlies, kādu saturu publicēt. Speciālisti aicina šajos svētkos veikt nelielu eksperimentu – noliec telefonu nostāk un esi klātienē ar saviem mīļajiem, nevis lūkojies uz tiem caur fotogrāfijām viedtālruņa ekrānā. Varbūt tev šāds neliels eksperiments nesagādās grūtības, bet varbūt tu ar tehnoloģijām esi tik ļoti saaugusi, ka tas tev būs patiess izaicinājums.