Negulētas naktis un norauti aizkari – kāda ir policijas kinologu ikdiena
Foto: Valsts policija
Iedomājies – darba dienu pavadīt kopā ar savu spalvaino un mīļo četrkājaino draugu! Tas nav vis sapnis, bet Valsts policijas kinologu dzīves realitāte. Taču realitāte nemaz nav tik salda – "komisāra Rekša" audzināšanā jāiegulda liels darbs un pacietība, nebēdājot par sagrauztiem apaviem, norautiem aizkariem un negulētām naktīm. Savā pieredzē kinologa darbā dalās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Patruļpolicijas Kinologu nodaļas vecākais inspektors Edgars Kaulakāns.

Doma par policista darbu Edgaram radusies jau bērnībā. Tolaik arī vecāki iegādājušies suni, ar ko saistās Edgara pirmā pieredze suņu apmācībā. "Manī attīstījās vēlme sunim kaut ko iemācīt. Paralēli tam noteikti pozitīvu iespaidu atstāja arī seriāls "Komisārs Reksis". Laikam ejot, sapratu, ka savu bērnības sapni vēlos īstenot un turpmāko karjeru vēlos saistīt ar suņiem un policiju," viņš atklāj. Tā Edgars nonācis Valsts policijas Kinologu nodaļā.

Lai kļūtu par kinologu Valsts policijā, sākumā jākļūst par policistu – jāapgūst arodizglītības programma "Policijas darbs" Valsts policijas koledžā, jāsazinās ar Kinologu nodaļu, kur jāizsaka vēlme kļūt par kinologu, lai, beidzot mācības, būtu iespēja uzsākt darbu attiecīgajā nodaļā. Pēc darba uzsākšanas jauno kinologu nosūta uz piecu nedēļu apmācībām Valsts robežsardzes koledžā, kur jāapgūst programma "Dienesta kinoloģijas pamati". "Tad jaunajam kinologam piešķir dienesta suni un var sākties kopīgs apmācību process gan sunim, gan kinologam – sākot ar kucēnu apmācības kursu un beidzot ar specializācijas kursu un dažādām citām profesionālās pilnveides apmācībām," stāsta Edgars.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!