medikamenti zāles aptieka
Foto: Shutterstock
Aptiekas ir viena no vietām, kur, neskatoties uz valstiskā mēroga ieteikumu pēc iespējas ievērot sociālo distancēšanos, pandēmijas laikā pieaug cilvēku skaits, kas pie speciālistiem vēršas ar jautājumiem par veselību, novērojumos ar portālu "Delfi" dalījās kāda lielā aptieku tīkla farmaceite. Taču, neskatoties uz to, farmaceite informē, ka no darba devēja puses netiek veikti pastiprināti drošības pasākumi nedz darbinieku, ne apmeklētāju drošībai, kas inficēšanās risku nesamazina.

Bažījoties par iespējamām sankcijām no darba devēja, stāsta izklāstā farmaceite vēlējās palikt anonīma: "Aptieka, kurā strādāju, atrodas tirdzniecības centrā, ikdienā apkalpojam 300 un vairāk klientu. Līdz ar pandēmijas izziņošanu, klientu skaits strauji pieaudzis, cilvēki pastiprināti iepērk medikamentus un interesējas par dezinfekcijas līdzekļu un sejas masku pieejamību. Tā kā aptieka ir tuvu centram, to apmeklē arī ļoti daudz tūristu."

Otrdien, 17. martā, kad uzrunājām farmaceiti, viņa atklāja: "No darba devēja puses nav veikti nekādi pastiprināti drošības pasākumi nedz darbinieku, ne apmeklētāju drošībai. Telpas tiek tīrītas no rīta. Papildus letes netiek dezinficētas, farmaceitiem tam nav laika, jo jāapkalpo nepārtraukti klienti. Savukārt farmaceita palīgs, kas uzkopj telpas, strādā nepilnu darba laiku, bet aptiekai ir virs 12 stundu darba laika. Sanāk, ka lete tiek dezinficēta labi ja vienu reizi dienā. Nav pieejams roku dezinfekcijas līdzeklis apmeklētājiem, ienākot aptiekā. Divu metru distanci ievērot fiziski nereāli, telpas pārāk mazas. Darbiniekiem sejas maskas, cimdi netiek piedāvāti. Papildus letes norobežošana ar plēvi netiek veikta. Strādājam būtībā kā parasti, tikai klientu skaits ir krietni audzis."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!