Aizsardzības pasākumi darbavietās: kādas ir darbinieka tiesības ārkārtējās situācijas laikā
Foto: LETA
Viens no ieteikumiem, lai mazinātu inficēšanās risku ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, ir izvairīšanās no tuva kontakta ar citiem cilvēkiem. Apkalpojošajā sfērā strādājošajiem par šo jautājumu rūpējas darba devējs. Kādus aizsardzības pasākumus jānodrošina un kādas ir darbinieka tiesības, ja tas netiek darīts, portāls "Delfi" skaidroja Valsts darba inspekcijā (VDI).

Darba devējam būtu jāizvērtē darba vidē pastāvošais iespējamais inficēšanās risks un jāizstrādā darba aizsardzības pasākumi, lai pēc iespējas mazinātu inficēšanās risku, piemēram, paredzot distancēties, ievērot tādas higiēnas prasības kā roku mazgāšana, dezinficēšana, norāda Valsts darba inspekcija Darba tiesību nodaļas pārstāve Dace Stivriņa.

"Par uzņēmumā ieviestajiem darba aizsardzības pasākumiem jāinformē nodarbinātie. Ja risks nav novēršams citā veidā, nodarbinātajam ir tiesības atteikties no darba veikšanas (Darba aizsardzības likuma 18. panta pirmās daļas 1.punkts)," tā Stivriņa. Pārstāve skaidro, ka darba devējam aizliegts sodīt darbinieku vai citādi tieši vai netieši radīt viņam nelabvēlīgas sekas tāpēc, ka darbinieks darba tiesisko attiecību ietvaros pieļaujamā veidā izmantoja savas tiesības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!