Kopš pirmdienas visiem vecākiem par pienākumu kļuvusi tiešsaistes mācībstundu organizēšana karantīnā izolētajiem bērniem. Vairums mammu un tētu ir apjukuši: kā piespiest bērnus mācīties, tajā pašā laikā neliekot ciest pašu darbam? "Delfi" aptaujāja vecākus, kas tālmācību izvēlējušies jau sen un apzināti, lūdzot dalīties savā pieredzē un ieteikumos, kā organizēt mācības, motivēt bērnus, kādi izaicinājumi jāpārvar un kā palīdzēt atvasēm. Iespējams, ilgākas karantīnas rezultātā daudziem šāds mācību process iepatiksies un viņi arī turpmāk izvēlēsies šādu skološanos.
Pēdējos gados pāreja uz tālmācību kļuvusi par ļoti izplatītu tendenci – īpaši vecāko klašu skolēniem. Tāds mācību formāts jauniešiem ļauj brīvi rīkoties ar savu laiku, apvienojot mācības ar darbu un gūstot labāku vidējo atzīmi, kas ļauj veiksmīgi tikt pie budžeta vietas augstskolā.
"Delfi plus" nolēma sniegt savu artavu vecāku darbā, daloties pieredzē par tālmācību. Turpinājumā aktīva tēta Konstantīna Rukina un aktīvas skolnieces Patrīcijas Palijčukas padomi dažādām situācijām. Iespējams, šim eksperimentam noslēdzoties, daudzi nemaz negribēs atgriezties parastajā skolā...
Meitas mācības kā otrs darbs
Uzņēmējam Konstantīnam Rukinam ir trīs bērni – 7, 11 un 16 gadus veci. Vīrietis ir pārliecināts, ka jaunāko klašu audzēkņiem jāapmeklē skola. Savukārt vidusskolā vispiemērotākais variants ir mācības tiešsaistē: "Pedagoģija un bērnu psiholoģija vairs nav tik svarīga. Jaunieši ir guvuši pamata socializāciju un informācijas kopumu, sākas specializācija, savukārt tiešsaiste ir lielisks veids, kā padziļināti apgūt to, kas konkrētajam bērnam interesē."
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv