Cilvēku reakcija ārkārtējā situācijā ir dažāda, bet kādēļ ieviestie piespiedu ierobežojumi mūs tik ļoti izsit no sliedēm? Un kādus cilvēkus tie visvairāk skar? No kā mēs baidāmies? Uz šiem jautājumiem atbildes cenšas rast ārste psihoterapeite Inta Zīle.
Pandēmija visā pasaulē ir izraisījusi milzu pārmaiņas: ārēji sagruvusi tik ierastā lietu kārtība. Līdz ar to ierastie problēmu risināšanas veidi un psihiskie aizsardzības mehānismi, kurus cilvēki izmantoja, pēkšņi vairs nedarbojas. Pēc Zīles teiktā, īpaši smagi to izjūt tie, kuri dzīvo ar mūsdienām tipisku ilūziju, ka cilvēks var visu, ja tikai grib, un ievainojamība – cilvēka dzīvība ir neaizsargāta – paliek kaut kur ārpusē. Tagad izrādās – cilvēks tāda pati dabas sastāvdaļa vien ir, evolūciju, dabīgo atlasi un nāvi ietekmēt nevar. Visvarenības ilūzija sabrūk, vienkārši mikroorganismi var izjaukt visus ierastos pasaules procesus.
Pozitīvais – atceroties par savu spēju robežām un bioloģisko ievainojamību, var veiksmīgāk parūpēties par sevi: izgulēties, veselīgi ēst, izkustināt ķermeni, sagādāt prieku dvēselei.