Foto: Publicitātes foto

Bērniem ar kustību traucējumiem nepieciešama sabiedrības palīdzība, lai saņemtu drošu rehabilitāciju Covid-19 pandēmijas laikā – ārkārtējās situācijas dēļ rehabilitācijas centrs "Poga" ir slēgts un daudzi mazie pacienti spiesti pārtraukt rehabilitāciju. Tāpēc "Poga" uzsāk īpašu programmu, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas, ļaus bērniem palīdzēt attālināti, informē "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne. Tehnoloģija "Mollii" bērniem būs ieguvumus arī pēc Covid-19 beigām.

"Poga" speciālisti sadarbībā ar Zviedrijas uzņēmumu "Inervention" ievieš atbalsta programmu mājās "Supervaroņa tērps", kas ievērojami atvieglos bērnu fizisko stāvokli un ļaus vecākiem palīdzēt bērniem veikt vingrinājumus. Bērniem ar kustību traucējumiem ir svarīgi, ka rehabilitācija notiek regulāri un netiktu zaudēts laiks bērnu attīstībai. Pirmie trīs bērni speciālistu uzraudzībā ir izmēģinājuši "Mollii" terapeitiskos tērpus un saņemtās atsauksmes devušas pozitīvu apstiprinājumu programmas ieviešanai.

Īsumā: "Mollii" ir ierīce – terapeitisks kostīms ar 58 elektrodiem, kurus katram pacientam var individuāli pielietot. Speciālisti izmanto datorprogrammu, lai pielāgotu aktīvos elektrodus un to intensitāti (kādi muskuļi jāaktivizē ar strāvas palīdzību). Katra pacienta iestatījumi tiek saglabāti "Mollii" vadības blokā. "Mollii" ierīci pielieto terapijās cilvēkiem ar spastiskumu un cita veida motoriem kustību traucējumiem smadzeņu paralīzes, insulta, smadzeņu bojājumu, muguras smadzeņu traumas vai citu neiroloģisku traumu dēļ. Molli var izmantot arī ar spastiskumu saistītu sāpju mazināšanai. Kostīms tiks lietots mājas apstākļos, speciālists konsultēs attālināti. Viena sesija mājas apstākļos ilgst 60 minūtes, un terapeitiskais efekts ilgst līdz pat 49 stundām. "Supervaroņa tērps" bērniem pieejams deviņos izmēros, viena tērpa izmaksas ir 2200 eiro. Speciālistu stāsts angļu valodā par "Mollii" tērpiem skatāms šeit, bet brīnišķīgs pacientes stāsts angļu valodā skatāms šeit.

Covid-19 situācijas dēļ ir slēgts rehabilitācijas centrs "Poga". Bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācija ir nepārtraukts process. Attālināta rehabilitācija nav iespējama, jo šie bērni bez speciālista tiešas asistēšanas nespēj izpildīt vingrojumus. Turklāt bērni ar cerebrālo trieku ir Covid-19 riska grupa, jo plaušu nepietiekamas funkcionēšanas dēļ infekcijas gadījumā tas nopietni apgrūtina elpošanu. Tāpēc fizioterapeiti pie šim bērniem nedodas arī mājas vīzītēs, lai pasargātu no infekcijas. Risinājumus rehabilitācijai Covid-19 apstākļos gaida teju 100 mazie pacienti.

"Mollii" tehnoloģija būs pielietojama arī pēc Covid-19 pandēmijas beigām. Tas ļaus bērniem no attālākiem lauku rajoniem saņemt palīdzību savās mājās. Tāpat bērniem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar doties uz ambulatoru rehabilitāciju, "Mollii" nodrošinās iespēju darboties attālināti.

Atbalstīt bērnus ar kustību traucējumiem un ziedot var portālā "Ziedot.lv" šeit.

Par katru eiro ziedojumu, ko no 2020. gada 1. aprīļa līdz 1. oktobrim ziedos privātpersonas, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) dubultos! Tāpēc "Ziedot.lv" aicina ikvienu ziedot, bet dubultos to ERAB – "EBRD Community Initiative".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!