skaudība, bērni, skopums
Foto: Shutterstock
No rīta pamosties, atver "Instagram" un ieraugi paziņu, kura izrāda nupat iegādāto un ārkārtīgi dārgo mašīnu. Pakrūtē sajūti riebīgu kņudoņu, domājot, ka tev atkal nāksies mērot ceļu uz darbu autobusa aizmugurē. Viss rīts sabojāts! Skaudība ir emocija, kuru mūsdienās, šķiet, izjutis ir ikviens. Skaidrojam, kur tai "aug kājas" un kā tikt galā ar nomācošo izjūtu.

Mēs dzīvojam laikmetā, kad skaudība rodas viegli. Lielākā daļa no mums visu dienu staigā apkārt ar mazmazītiņu ierīci rokā, kurā tikai ar vienu klikšķi redzam mums pazīstamo un nepazīstamo cilvēku dzīves labākos aspektus. Ideāls vīrs, perfekts ķermenis, paklausīgi bērni, sasniegumi karjerā, ceļojumi uz tāltālām zemēm. Ir gandrīz neiespējami nesalīdzināt mūsu pašu dzīvi ar to, ko mēs redzam sociālajos medijos. Citiem dzirdēšana par kāda cilvēka atvaļinājuma plāniem vai jaunu darbu var izraisīt pat ļoti negatīvas emocijas, kas ietekmē pašvērtējumu.

Skaidrs, ka neviens negrib atzīt, ka jūt skaudību. Ieraudzīt sevī neglīto, ir ļoti grūti! Taču pie vainas lielākoties ir mūsu tieksme pastāvīgi salīdzināt. Skaudība var likt mums aizmirst vai mazināt mūsu pašu labo pieredzi vai pievērst uzmanību sliktajām lietām, kas ar mums ir notikušas. Cilvēki mēdz negatīvāk domāt par nākotni, uzklausot kāda cita labās ziņas. Tas ir gluži kā sava veida "aizsardzības pesimisms", lai pasargātu sevi no vilšanās, raksta "Forbes".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!