'Es to savu vainadziņu skaistu vien darināju'. Pamācība Līgo vainaga veidošanā
Foto: Shutterstock
Klāt visu gaidītie maģiskie vasaras saulgrieži. Jāņi nav iedomājami bez galda ar daž ne dažādiem gardumiem un veldzējošiem dzērieniem. Tāpat, kā gan bez kaut maza ugunskura! Šis ir laiks, kad pat skeptiskākie šlāgermūzikas nicinātāji uzgriež skaļāk kādu lustīgu pašmāju ziņģi un dejas notiek līdz rītausmai. Bet skaistu, smaržīgu un cēlu odziņu svinībām piešķir vainadziņi.

Jāteic, vainadziņus nepeļ ne sievietes, ne vīrieši. Protams, vīriem vainadziņi var nebūt tik izcakoti un raibi, pārsvarā tie būs brangi ozollapu vainagi, kuriem, iespējams, šur tur varēs manīt kādu puķīti. Nav teikts, ka tāda paša stila vainagu nevarētu nēsāt arī dāmas. Tā arī ir vainagu burvība – tos katrs var veidot pēc savas izjūtas un vēlmēm. Svarīgi vien divi elementi – aplis jeb kosmosa bezgalības simbols un visdažādākās jāņuzāles.

Brīnišķīga pievienotā vērtība jau tā skaistajam vainagam ir tā, ka pīšanā roku pielicis pats nēsātājs. Bet nereti gadās, ka šī darbiņa darīšanu uzticam draudzenēm, mammām, kaimiņienēm vai vispār kādai svešai sievai ziedu veikalā vai tirgū. Galvenais iemesls – zināšanu trūkums un bailes, ka nesanāks tik skaisti. Protams, arī citu veikums ir brīnišķīgi skaists, bet varbūt ir laiks sevi izaicināt un šogad tomēr pamēģināt ņemt ziedus, diegu un šķēres savās rokās?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!