Temperatūras sensori Rīgas Valsts 2. ģimnāzija
Foto: Publicitātes foto

5. augustā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā uzstādīs pirmos bezkontakta ķermeņa temperatūras mērīšanas sensorus Rīgas skolās. Informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA "Altas IT" un Rīgas Valsts 2. ģimnāzija noslēguši sadarbību par divu sensoru uzstādīšanu, un šobrīd norit pēdējie dizaina un uzstādījumu saskaņošanas darbi, informē uzņēmumā. Šī būs pirmā vispārizglītojošā mācību iestāde galvaspilsētā, kas pieņēmusi lēmumu jau preventīvi sekot līdzi skolēnu un personāla veselības stāvoklim, lai samazinātu Covid-19 un citu sezonas vīrusu izplatīšanās risku skolā.

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija gan nav pirmā izglītības iestāde, kas spērusi šādu soli, – jūlija sākumā temperatūras sensors uzstādīts arī Ādažu vidusskolas sākumskolā.

Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegtā informācija par topošajiem izglītības darba organizācijas noteikumiem liecina, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, mācību norise pamatā plānota klātienē, taču ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzības pasākumus. Daļa no tiem attieksies uz organizētu personu plūsmu ēkās un individuālu veselības stāvokļa uzraudzību. Ķermeņa temperatūra gan bērniem, gan pieaugušajiem ir viens no pirmajiem kritērijiem, kas liecina par saslimšanu vai tās tuvošanos.

"Esam viena no lielākajām vispārizglītojošajām mācību iestādēm Rīgā un Latvijā – vidēji 800 skolēnu, ar personālu nepilns tūkstotis cilvēku. Aprite vienas ēkas ietvaros ikdienā ir liela. Un nevaram noliegt, ka arī bez Covid-19 ik sezonu jau mums pazīstamie vīrusi piemeklē ikvienu skolu. Esam diskutējuši neskaitāmās sanāksmēs par to, kas tad būtu modernākais un arī man, kā skolas vadītājam, efektīvākais veids, kā preventīvi noteikt kādas slimības tuvošanās pazīmes. Ar šīm ierīcēm paaugstināsim bērnu un darbinieku drošību skolā, turklāt vēl gana gaumīgi pielāgojot vēsturiskajam interjeram," norāda Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors Guntis Vasiļevskis.

"Vispasaules vīrusa sekas un ietekmi jutīsim vēl ilgi, taču ilgstoša dīkstāve un attālināta strādāšana kļūst neiespējama arvien vairāk nozarēs. Gan ekonomisku apsvērumu dēļ, gan gluži praktisku. Sapratām, ka skolas un mācību iestādes ir viena no tādām vietām. Ir jāatsāk darbs ierastajā ritmā! Tomēr nedrīkstam kļūt arī pārdroši – nevienam nav vajadzīgi jauni uzliesmojumi. Tāpēc jau pavasarī uzsākām bezkontakta ķermeņa temperatūras mērierīces ieviešanu Latvijā," dalās "Altas IT" SIA valdes priekšsēdētājs Māris Baltbergs.

Šis rīks ir efektīvs ne tikai pandēmijas laikā. Jautājums, kā efektīvi izmērīt darbinieku temperatūru un neaplipināt personālu, kļūst aktuāls katru gadu līdz ar gripas sezonas sākšanos, norāda uzņēmums.

Ģimnāzijā uzstādītajam "Kentix SmartScan" temperatūras sensoram nav nepieciešami cilvēkresursi – sistēma ir bezkontakta. Pēc tam, kad cilvēks piegājis pie ierīces un pietuvinājis tai seju 30 centimetru attālumā, ar gaismas un skaņas signālu vienas sekundes laikā tiek paziņots mērījuma rezultāts ar 0,3OC precizitāti. Iekārta ir savienojama ar administratora/dežuranta datoru, planšeti vai viedtālruni, un pēc paziņojuma viņš rīkojas atbilstoši skolas procedūras vadlīnijām.

Precīzo rezultātu nodrošina viedo sensoru tehnoloģija – temperatūru daudzos acu un pieres punktos mēra 1024 sensori. Definēto iestatījumu dēļ iespējams panākt daudz precīzāku rezultātu, nekā izmantojot līdzīgas metodes. Savukārt aprīkojot ar papildu aksesuāriem, to iespējams saslēgt ar piekļuves kontroles mehānismu iestādē vai uzņēmumā. Tad personai ar paaugstinātu temperatūru automātiski tiek liegta iekļūšana telpās.

Temperatūras sensoram piemīt augsta veiktspēja (līdz 700 personām stundā). Tā atbilst Eiropas datu drošības regulai un ir CE sertificēta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!