tualete, higiēna, publiskas vietas
Foto: Shutterstock
Esam dzīves būtnes, kas nozīmē, ka mums ir arī savas dabiskās vajadzības. Savās mājās varam darīt itin visu tā, kā mums tīk, taču, atrodoties darbavietā, ir jārēķinās arī ar apkārtējo cilvēku labsajūtu. Veselais saprāts liek domāt, ka pavisam normāli ir aiz sevis satīrīt, taču virknei ļaužu tas pagaidām ir vēl nezināms koncepts. Kā reiz rakstīja Džordžs Orvels: "Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi, bet daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki par citiem." Skumji, bet fakts. Cerībā, ka publiskās un koplietošanas tualetes varētu tomēr kļūt par tīrāku un patīkamāku vietu, esam apkopojuši zelta uzvedības likumus tualetē – telpā, kurā, gribam vai negribam, nākas pavadīt gana lielu daļu dzīves.

Varu derētu uz miljonu – arī tev ir gadījies nonākt tualetē, kuras apmeklējums sagandē noskaņojumu uz atlikušo dienu. Ja vien neesi festivālā un jestrā prātā, sajūtas nav diez ko patīkamas, un turpmākā darba diena jāpavada gandrīz vai detektīva lomā, cenšoties uzminēt, kurš no allaž pieklājīgajiem kolēģiem patiesībā ir milzu nevīža. Ak, cik gan dzīve šķiet skaista, kad priekpilnā noskaņojumā iesoļo tualetes kabīnē un sastopies ar poda malu, kas, šķiet, piedalījusies kādā karā, vai ieraugi grīdu, kas applūdusi vairāk nekā Pierīga pavasarī! Neesi egoists – sakopšana aiz sevis aizņems vien pāris sekundes!

Pareizai tualetes etiķetei var būt nozīmīga loma darba atmosfēras un attiecību uzlabošanā, kā arī infekciju riska mazināšanā. Galu galā – tualete ir viena no visvairāk ar mikrobiem inficētajām vietām jebkurā ēkā. Saskaņā ar Kolorādo Universitātē veiktajiem pētījumiem – sabiedriskajās tualetēs mīt simtiem dažādu baktēriju, piemēram, uz tualetes grīdas vien ir sastopamas 230 dažādas baktēriju sugas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!