Latvijā radīta revolucionāra adaptīva sistēma cīņai ar izdegšanu, stresu un agresiju
Foto: Publicitātes foto

Kā pretiniekus pārvērst palīgos? Kā no "es nevaru" stāvokļa pāriet uz "es varu"? Kā harmoniski sadzīvot ar pasauli, kurā ir tik daudz agresijas, stresa un trauksmes? Kā atjaunot fizisko, psihisko, sociālo labklājību un tikt galā ar profesionālo izdegšanu? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz unikālā Sensomotorās komunikācijas sistēma ("MoComm"). Speciāli piemeklētu vingrinājumu izpildīšana apvienojumā ar mijiedarbošanos ar citiem cilvēkiem palīdz mums organiskāk reaģēt uz izaicinājumiem un atjaunoties. Kā tas darbojas, stāsta metodes autors, ārsts psihoterapeits un psihosomatiskās medicīnas speciālists Tarass Ivaščenko.

"Nav neizpildāmu uzdevumu, ir sirdslēkmes 30 gadu vecumā," – mūsdienās tas vairs nav joks, bet gan psihoterapeitu un kardiologu realitāte.

Pavisam ierasts stāsts: nedēļas plāns – paveikt kaudzi neatliekamu darīšanu, lai brīvdienās aktīvi atpūstos svaigā gaisā, ar tīru sirdsapziņu un mierīgiem nerviem. Taču, tuvojoties piektdienai, neatliekamās darīšanas arvien tiek atliktas – sastrīdējies ar radiem, priekšnieks uzkrāvis jaunus pienākumus, esi neizgulējies, nelāgas ziņas izsitušas no sliedēm, gadījās pārāk interesants seriāls, nav spēka un radikulīts licis par sevi atkal manīt... Neatliekamu darīšanu kļūst arvien vairāk, dvēsele sāp, mugura smeldz, brīvdienām jāsaka – uz redzēšanos! Un kam sūdzēties? Nevienam!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!