nauda, monētas, eiro, jaundzimušais, alimenti, uzturlīdzekļi
Foto: Shutterstock

Pagājušā gada nogalē uzturlīdzekļu nemaksātāju skaits sasniedza 42527 un kopumā valstij šie bezatbildīgie vecāki ir parādā 321,64 miljonus eiro, pastāstīja Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne.

Divi lielākie nemaksātāji uzkrājuši 106 un 100 tūkstošu eiro parādu, ko valsts viņu vietā izmaksājusi šo cilvēku pēcnācējiem. Tiesa, jāatzīmē, ka starp parādniekiem ir gan mātes, gan tēvi, pēdējie – dominējoši vairāk. Un tomēr UGF direktors Edgars Līcītis iepriekš sarunā ar portālu "Cālis" norādīja: "Ja vīrietis saka, ka viņam ir melnā svītra un nevar atrast darbu, tas jau ir infantilisms". Šo sarunu lasi šeit.

Kopumā pagājušajā gadā UGF izmaksājis vairāk nekā 56 miljonus eiro bērniem, kuru vecāki par viņiem nerūpējas, bet regresa kārtībā izdevies atgūt gandrīz 12,5 miljonus eiro. Kā norādīja Sparāne, ja analizē laika periodu no 2018. līdz 2020. gadam, tad pērn atgūto finanšu līdzekļu apmērs palielinājies par 22,15 procentiem. Lai gan visu pagājušo gadu pandēmijas dēļ daudziem cilvēkiem dzīves apstākļi sarežģījās, piemēram, zaudējot darbu. Tomēr neraugoties uz to, atgūto līdzekļu apmērs pieauga. To UGF saista ar pēdējos gados ieviestajiem jaunajiem ierobežojumiem cilvēkiem, kuri izvairās maksāt uzturlīdzekļus. Jāatgādina, ka UGF parādniekiem var tikt piemērots transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kā arī par UGF lēmuma nepildīšanu personu var saukt pie kriminālatbildības, kā sodu piemērojot īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!