pusaudzis, tīnis, jaunietis, saruna, emocijas, uzvedība
Foto: Shutterstock
Covid-19 pandēmijas ietekmē strauji audzis Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas nodaļas neatliekamo pacientu skaits. Ārsti aicina pievērst īpašu uzmanību savu pusaudžu psihiskās veselības stāvoklim, atbalstīt viņus, un atpazīt signālus, kas liecina par nepieciešamību vērsties pie speciālista pēc palīdzības.

Salīdzinājumā ar 2019. gadu, 2020. gadā Bērnu psihiatrijas nodaļā par 20 procentiem palielinājies stacionēto jauniešu īpatsvars, un 2020. gadā vairāk nekā puse jeb 55 procentiem psihiatrijas nodaļas pacientu stacionēti neatliekamā kārtā.

"No vienas puses, tas, ka ģimenes arvien biežāk vēršas pie bērnu psihiatra pēc palīdzības, liecina par psihiskās veselības traucējumu stigmas mazināšanos. Tomēr redzam, ka pašreizējo situāciju nodaļā veicinājusi tieši pandēmija un ar to saistīti ierobežojumi. Pusaudžu vecumā komunikācijai ar vienaudžiem ir īpaši svarīga loma jaunieša identitātes veidošanā un pašvērtējuma uzturēšanā. Pašlaik, kad Covid-19 pandēmijas ietekmē viņu iespējas uzturēt kontaktus ar draugiem un citiem pusaudžiem ir ierobežotas, cieš viņu psihe," stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!