Foto: Shutterstock
Nekad nav bijis viegli audzināt bērnus, jo tas nozīmē nemitīgas raizes par viņiem, bet vēl grūtāk tas ir mūsdienās, kad parādījušies dažādi digitālie apdraudējumi. Ir uzradusies kiberiebiedēšana un tamlīdzīgas briesmas, kas spēj izraisīt stresu, depresiju un sociālo izolāciju, taču tās var novērst, uzturot pastāvīgu saikni ar bērnu un iemācot pareizu nostāju pret internetu.

Kā liecina aptaujas "Atbildīga digitālā bērnu audzināšana" rezultāti, 58 procenti vecāku Latvijā apgalvo, ka saistībā ar bērniem viņi visvairāk raizējas par kiberiebiedēšanu. Tas nepārsteidz, jo šī interneta parādība jau ir izraisījusi pazeminātu pašvērtējumu (23 procentie), nepārtrauktu stresu (13 procentiem), depresiju (10 procentiem), sociālo izolāciju (10 procentiem) un tamlīdzīgas problēmas.

Lai gan šīs negatīvās sekas ir samērā izplatītas, 34 procenti vecāku Latvijā nav pārrunājuši ar bērnu interneta ētiku, kas paredz nerakstīt neko aizskarošu vai apvainojošu, nepublicēt apkaunojošas, nepiedienīgas fotogrāfijas utt. Visbiežāk vecāki izvēlas sekot līdzi saturam, ko bērns skatās (44 procenti), un tas parasti turpinās, līdz bērns sasniedz 16 gadu vecumu (31 procents).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!