Gandrīz kā neiespējamā misija. Kā iemācīties pateikt 'nē'
Vai tu kādreiz pabeidz savu dienu un saproti, ka neesi paveikusi pat pusi no dienas laikā veicamajiem uzdevumiem? Mēs bieži vien izveidojam ambiciozu darāmo darbu sarakstu, bet, no visa diennaktī pieejamā laika atņemot laiku, kas nepieciešams darbu izpildei, lielākajai daļai cilvēku rodas laika deficīts. Ja tu tam netici, saskaiti visus darāmos darbus, kurus šodien vai vakar nācās pārlikt uz vēlāku, jo vienkārši nepietika laika. Vismaz viens atradīsies.

Vai nepadarītais tev mēdz laupīt miegu? Varbūt nepadarītā dēļ izjūti spiedienu un vainas sajūtu? Vai arī nepadarītais traucē reaģēt uz un tikt galā ar ārkārtas situācijām un problēmām? Ja atbildes ir ''jā'', ir laiks iemācīties pateikt ''nē''.

Iemācīties vairāk teikt ''nē'' nav viegli. Mēs vēlamies, lai mēs citiem patiktu, tāpēc sakām ''jā'', kad mums lūdz izpildīt kādu darbiņu, portālā ''Psychology Today'' skaidro psiholoģijas doktore Džordžija Vitkina. Mēs vēlamies, lai priekšnieki mūs novērtē un kolēģi mums uzticas, tāpēc sakām ''jā'' visiem viņu lūgumiem. Un mēs paši vēlamies sevi uzskatīt par nesavtīgiem un altruistiskiem, tāpēc sakām ''jā'' pat tad, ja esam noguruši un nav laika visu pagūt, kā rezultātā šķiet – nespējam kontrolēt paši savu dzīvi. Tāpēc ir svarīgi iemācīties, kā:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!