*Reklāmraksti 2017 - 15730
Foto: Publicitātes foto
Kopā spiegt un smiet, kopā radīt un darīt, kopā klasītes lēkāt un mākoņus vērot – tas ir tas, ko bērni vienmēr ir darījuši. Tomēr arvien vairāk laika bērni pavada, virtuāli lecot, skrienot un radot, un pat skola nu ir ieguvusi virtuālu tēlu.

Pavisam svaigs pētījums no ASV Slimību kontroles un profilakses centra norāda, ka bērniem un arī viņu vecākiem virtuālas mācības nozīmē lielāku risku mentālajai veselībai un labsajūtai nekā mācības klātienē. 25% virtuāli mācīto bērnu vai daļēji klātienē mācīto izjuta psihiskās veselības pasliktināšanos iepretim 16%, kas mācījās klātienē. Tieši virtuāli mācīto bērnu vecāki vairāk sūdzējās, ka bērni ir mazāk fiziski aktīvi, pavada mazāk laiku ārā un mazāk ar citiem bērniem. Kāds cits pētījums no Ķīnas apliecināja, ka pēdējā gada laikā tuvredzība bērniem vecumā no 6 līdz 8 gadiem ir pieaugusi trīs reizes, un tam iemesls ir pārmērīga ekrānu izmantošana.

Tieši tāpēc "Brīnumzemē" un "Mazajā finansistā" – Rīgas dienas nometnē bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem – viedtālruņi un citi gadžeti nav atļauti. Un tos nemaz nevajag, jo interesanti ir tāpat!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!