pusaudzis, aksesuāri, skrituļdēlis, jaunieši
Foto: Shutterstock

Pandēmijas jeb tā sauktās "attālinātās dzīves" laiks ir atstājis negatīvu iespaidu uz visas sabiedrības mentālo veselību kopumā, bet bērnu un jauniešu attīstībai kontakts ar vienaudžiem, kas nu jau vairāk nekā gadu tiek ierobežots, ir īpaši svarīgs. Pirmais pilnais attālināto mācību gads tuvojas izskaņai un gan vecāki, gan skolotāji novēro jauniešos motivācijas trūkumu, sagurumu un apātijas pieaugumu.

Digitālās izglītības programmas "Skolēna digitālais IQ" eksperti iesaka jauniešiem pret pandēmijas radītajām problēmām cīnīties ar radošuma atmodināšanu un veicināšanu.

"Pandēmija ierobežo mūsu spēju darboties ierastā ritmā un režīmā, kā arī samazina iespējas izpausties, tādēļ jaunu ideju radīšanai ir liela nozīme. Radošums mums liek izkāpt no komforta zonas un panākt pārmaiņas. Tas veicina attīstību, izaugsmi un ceļ motivāciju. Caur to jaunieši var ne tikai palīdzēt sev konkrētajā brīdī, bet arī atklāt jaunus talantus, par kuriem pat nebūtu iedomājušies, un sniegt ieguldījumu sabiedrībā kopumā," stāsta Bērnu un pusaudžu resursu centra vadītāja, bērnu psihiatre dr. Anete Masaļska.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!