Foto: Shutterstock
Tiesa savā spriedumā noteikusi konkrētu uzturlīdzekļu apmēru, kas ik mēnesi pienāktos bērnam, taču abi vecāki savstarpēji vienojušies par šī apmēra samazinājumu. Kā juridiski pareizi sakārtot lietas?

"Labdien! Situācija: spēkā ir stājies tiesas spriedums par uzturlīdzekļu apmēru, ko tēvs maksā bērna uzturam. Taču tēvs ar māti vienojas par uzturlīdzekļu apmēra samazinājumu. Kā pareizi noformēt šādu vienošanos? Cik saprotu, spēkā esošajam tiesas spriedumam jebkurā gadījumā ir lielāks spēks nekā vēlāk noslēgtajam notariālajam aktam. Vai ir jālūdz tiesai grozīt spriedumu? Vai ir kādi citi varianti? Paldies!" pēc padoma "Latvijas Vēstneša" (LV) portāla "E-konsultāciju" sadaļā taujā kāds vīrietis vārdā Jurijs.

Atbild portāla pārstāve Edīte Brikmane: "Jā, savstarpēja vienošanās nevar atcelt tiesas spriedumu. Atbilstoši Civilprocesa likuma 203. panta piektajai daļai spriedumam, kas stājies likumīgā spēkā, ir likuma spēks, tas ir obligāts un precīzi izpildāms, un to var atcelt tikai likumā noteiktajos gadījumos un kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!