MISC 2.0 - 7964
Foto: Publicitātes foto

Ņemot vērā no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) saņemto informāciju, saistībā ar pagājušā gada nogalē un šī gada sākumā notikušajiem smagajiem nelaimes gadījumiem, bērniem norijot magnētus, tā gūstot nopietnus zarnu trakta bojājumus, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sāka pastiprinātu magnētu rotaļlietu tirgus uzraudzību, un daļa komersantu nolēma pārtraukt šo bīstamo rotaļlietu tirgošanu, kamēr citi to turpinājuši darīt.

Kā stāsta PTAC pārstāve Santa Zarāne, sākot no 2020. gada decembra līdz 2021. gada jūnijam uzrunāti 15 komersanti, kuru internetveikalos tika piedāvāti magnētiskie konstruktori "Neocube", no kuriem 14 komersanti ir izņēmuši tos no piedāvājuma, savukārt vienā gadījumā lieta vēl ir izskatīšanas stadijā.

Papildus 2021. gada projekta īstenošanas gaitā testēšanai tika izņemti 18 magnētisko rotaļlietu paraugi. 12 rotaļlietu paraugiem neatbilstības netika konstatētas, bet seši atzīti par neatbilstošiem, konstatēts, ka rotaļlietu komplektā ietilpstošajiem magnētiem magnētiskās plūsmas indekss pārsniedz pieļaujamo normu, tādējādi šīs rotaļlietas mazā magnētu izmēra dēļ var radīt aizrīšanās risku vai, cilvēka ķermenī savstarpēji pievelkoties vai savienojoties ar metālisku priekšmetu, var izraisīt nopietnus vai nāvējošus ievainojumus. Nedrošās magnētiskās rotaļlietas un to riski atrodami Latvijā atklāto neatbilstošo un nedrošo preču datu bāzē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!