Te raud, te smejas: ko iesākt, ja bērnam bieži mainās oma
Foto: Shutterstock
Kad pieaugušajam ir slikts garastāvoklis, mēs viņam jūtam līdzi un cenšamies palīdzēt. Bet ja bērnam, tad pieprasām nekavējoties pārtraukt šo "māžošanos". Netaisnīgi. Un pats galvenais – nepareizi!

Problēmas ar biežām garastāvokļa maiņām bērnam mēdz būt jebkurā vecumā. Un tas vienmēr prasa paaugstinātu uzmanību no pieaugušo puses, portālā "Parents" uzsver psiholoģe Svetlana Ievļeva.

Pieaugušo garastāvokli mums ir vieglāk saprast. Tā iemesli lielākoties ir acīmredzami. Problēmas darbā, personiskas nepatikšanas, slikta pašsajūta – ar to visu mēs arī paši esam saskarāšies ne reizi vien un varam itin viegli nonākt stāvoklī, kad patiešām varam teikt: "Jā, es zinu, kā tu jūties." Turklāt pieaudzis cilvēks var arī pateikt visas savas sūdzības, palūgt kopā apspriest iemeslus vai vienkārši parunāties. Bērniem nepiemīt refleksijas prasmju, viņi vēl nevar saprast un nosaukt savas jūtas. Viņi var vien čīkstēt, raudāt, mest rotaļlietas pa gaisu, ķēpāties ar ēdienu, ķerties mammai "brunčos", lūgt "paņemt opiņā". Bet pēc tam visu to pašu vēlreiz...Tieši tāpēc viņu sliktais garastāvoklis nekādu līdzjūtību it kā neraisa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!