Bēbīšu bums un agresija attieksmē pret mediķiem – vai mājsēdes ietekme?
Foto: Shutterstock
Jau tad, kad Covid-19 pandēmijas dēļ lielākā daļa Latvijas sabiedrības atradās mājsēdē, publiskajā telpā puspajokam, pus nenopietni-nopietni izskanēja viedokļi par to, ka šis laiks satuvinās ģimenes, uzlabos demogrāfisko situāciju valstī. Daļā tā arī notika – vecāki beidzot ar bērniem varēja pavadīt kopā daudz vairāk laika, nekā pirms tam, kad visi skrēja pa darbiem, sporta zālēm, kultūras pasākumiem, nereti piemirstot, ka arī bērni vēlas saņemt vecāku uzmanību pietiekamā daudzumā, ne tikai tad, kad kaut kas paliek pāri. Diemžēl, bet daļā ģimeņu problēmas tikai samilza, un tajās "uzplauka" vardarbība.

Savukārt jauno ģimeņu un pārīšu virzienā tika tēmēti mājieni par to, ka laiks mazuļa ieņemšanai, jo ko gan citu darīt, ja viss ir aizvēries – iet nekur nevar, arī ceļot nē, toties gultas prieku baudīšanai tieši atbilstošs periods. Nu redzam atbalsis šajā ziņā – atsevišķās dzemdību nodaļās novērots jaundzimušo pieaugums, bet citās – vairāk redzama pandēmijas negatīvā ietekme, jo cilvēkos pieaugusi agresija.

Saņemot signālus pa "klusajiem telefoniem" par to, ka, piemēram, Rīgas Dzemdību namā (RDN) pasaulē ik dienas nāk ļoti daudz mazuļu, un tādēļ arī kā karstus pīrādziņus "izķer" ģimenes palātas, portāls "Cālis" skaidroja, kāda ir realitāte valstī lielākajā dzemdību vietā, kā arī apvaicājās par aktualitātēm pāris dzemdību nodaļās ārpus galvaspilsētas. No sarunām jāsecina, – darba apjoma "temperatūra" dzemdību nodaļās ir atšķirīga – no visai karstas līdz mērenai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!