Pēc tam, kad pagājušā gada nogalē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mediķi cēla trauksmi par vismaz sešu bērnu nonākšanu slimnīcā, norijot stiprus magnētus, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pastiprināja savas darbības, lai novērstu, ka šādas bērniem nedrošas preces ir pieejamas tirgū. Nu sākta īpaša kampaņa "Spēlējies droši!", lai izglītotu vecākus un bērnus par stipro magnētu, arī podziņbateriju bīstamību, un novērstu bērnu traumatismu, kas var būt ar nopietnām, pat nāvējošām sekām.
Šogad PTAC ekspertīzei nodevis 19 magnētiskās rotaļlietas, sešas no tām izrādījušās nedrošas, kuras izņemtas no tirgus. Papildus tirgus uzraudzībai ir secināts, ka ir nepieciešama plašas, gan vecāku, gan bērnu aprūpes personu, gan pašu bērnu informēšanas aktivitātes par stipro magnētu bīstamību un smagajām traumām, ko tie var radīt, ja tiek norīti.
Uzrunāti arī 17 e-komercijas uzņēmumi, kuri piedāvāja tā sauktās "Neo Cube" rotaļlietas, ar aicinājumu šīs preces izņemt no piedāvājuma. Šo aktivitāšu rezultātā distances tirdzniecībā tika pārtraukti tirgot vismaz 113 piedāvājumi ar šāda veida precēm. Par to, ka stipros magnētus saturošas rotaļlietas ir būtiska bērnu traumatisma problēma, liecina arī tas, ka nākamgad šajā jomā būs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu kopprojekts, kur piedalīsies arī Latvija.