Organisma iespējamā reakcija uz balstvakcināciju pret Covid-19. Skaidro imunoloģe
Foto: F64

Kopš novembra sākuma Latvijā plašākam iedzīvotāju grupu lokam ir iespēja saņemt balstvakcīnu jeb 3. vakcinācijas devu pret Covid-19. Tie, kuri abas vakcīnas devas (vai vakcinācijas kursa pabeigšanai nepieciešamo vienu "Johnson & Johnson" vakcīnas devu) saņēmuši jau iepriekš un kuriem pagājis noteiktais laiks, lai saņemtu balstvakcināciju, sociālo tīklu platformās uzsākuši diskusijas par to, kā organisms reaģē uz trešo devu. Tāpat kā iepriekš vai citādi?

"Veselības centrs 4" imunoloģe, dermatoloģe Tatjana Ļiņova skaidro, ka balstvakcinācijas mērķis ir stimulēt mūsu organisma imūno atbildi, lai rezultātā organisma imunitātei "atgādinātu" par nepieciešamību uzturēt pienācīgu Covid-19 neitralizējošo antivielu daudzumu, kas pasargātu organismu no Covid smagas slimības gaitas un nāves šajā pandēmijas laikā. "Mūsu imunitātei piemīt atmiņa, bet, šajā gadījumā, ja organisms nav sastapies ar Covid-19 antigēnu (t.i. vīrusu pašu un/vai vakcīnu) asinīs cirkulējošo antivielu daudzums dabiski samazinās. Tas parasti notiek pēc sešiem mēnešiem pēc pēdējā kontakta ar patogēnu."

Uz jautājumu, vai pēc trešās pret Covid-19 saņemtās vakcīnas devas blakusparādības, organisma reakcijas potenciāli var būt tādas pašas kā pēc pirmās un otrās potes, imunoloģe teic: "Ar vakcīnu saistītās blakusparādības ir dziļi individuālas. Tas, cik stipri jums sāpēs roka, un/vai būs temperatūra/drudža simptomātika ir atkarīgs no vairākiem faktoriem:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!