Jābūt sistēmiskai atpūtai. Trīs ieteikumi efektīvākai un gudrākai darba dienai
Foto: Publicitātes foto
Liela daļa no mums strādā daudz un smagi, bet tikai daži kļūst tiešām veiksmīgi. Atšķirību nosaka tas, vai darbs ir gudrs un jēgpilns. Kur un kā mēs ieguldām savu visdārgāko resursu – laiku?

Pēc nostrādāto stundu skaita Latvija ierindojas apmēram saraksta vidusdaļā (15. vietā), bet augšgalā ar lielākajām darba stundām uz vienu darbspējīgo ierindojas Grieķija, Spānija un Portugāle. Tikmēr vismazāk darba stundu darbiniekiem ir Nīderlandē, Luksemburgā, Dānijā un Somijā1, kas ir arī valstis ar augstāko IKP2. Protams, tikai darba stundu skaits nevar būt rādītājs pats par sevi, jo cilvēks var būt neefektīvs gan astoņu stundu darba laikā, gan sešās. Tas ir par to, kā mēs veidojam savu ikdienu un kā šīs astoņas vai sešas stundas izmantojam. Ikdienā strādājot ar augsta un vidēja līmeņa vadītājiem, kā arī ar studentiem augstskolā, esmu novērojusi vairākas kļūdas, kas samazina efektivitāti. Lūk, trīs ieteikumi, kā strādāt gudrāk!

Pirmkārt, ir nepieciešams regulāri un sistemātiski atpūsties, jo nogurums samazina efektivitāti. Manuprāt, atpūta tiek novērtēta pārāk zemu – regulārs miega trūkums, augsts stress un pārstrādāšanās ir viegls ceļš uz sirds slimībām arī gados jauniem cilvēkiem. Pasaules Veselības organizācija 10 gadu ilgā pētījumā pat ir izmērījusi, ka cilvēki, kas strādā vairāk nekā 55 stundas nedēļā, ir ar 1,4 reižu lielāku sirds slimību risku nekā tie, kas strādā mazāk.3

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!