Bērnu slimnīcas speciālisti: slimības gaita un pirmie soļi Covid-19 saslimšanas gadījumā
Foto: Shutterstock
Turpinoties augstam Covid-19 saslimstības līmenim bērnu un jauniešu vidū, Bērnu slimnīcas (BKUS) speciālisti skaidro, kāda ir slimības gaita, un kā vecāki var palīdzēt bērnam jau mājās.

"Pēdējā mēneša laikā ar Covid-19 stacionēto bērnu skaits ir mainīgs, tomēr noslodze ir salīdzinoši liela, ik dienu stacionārā ārstējas ap 20 pacientiem, kuru vidējais slimnīcā pavadītais laiks ir divas dienas. Lai arī katru dienu slimnīcas Neatliekamās palīdzības nodaļā ar Covid-19 pazīmēm vēršas caurmērā 30 bērni, no tiem tiek stacionēta neliela daļa. Tomēr uzturēšanās un ārstu palīdzība slimnīcā vairumā gadījumu ir vajadzīga tiem bērniem, kuriem ir vēl kādas citas saslimšanās. Bērni parasti Covid-19 pārslimo viegli – pirmajās dienās ierasti ir paaugstināta temperatūra un slikta pašsajūta, taču dažu dienu laikā veselība pakāpeniski uzlabojas. Bērniem nav nepieciešama specifiska ārstēšana un viņu pašsajūtu var uzlabot tāpat kā drudža gadījumā," situāciju komentē BKUS Bērnu slimību klīnikas vadītāja vietniece, profesore Jana Pavāre.

Kad saslimst bērns, vecākiem mēdz rasties satraukums un neziņa, kā rīkoties saslimšanas gadījumā. Ja brīvdienās nav pieejams atbalsts no ģimenes ārsta, grūti patstāvīgi izvērtēt, kad jādodas uz slimnīcu un vai tas ir nepieciešams konkrētajā situācijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!