Ar bērniem runāt par karu: kā skaidrot un atbildēt uz jautājumiem
Foto: Shutterstock
Kas ir karš? Kāpēc cilvēki karo? Vai mani iesauks armijā? Un kāpēc vispār runāt ar bērniem par karu? Ikviens bērns briesmu brīžos drošības sajūtu meklē vispirms pie saviem vecākiem un tuvākajiem ģimenes locekļiem. Pašreizējie pasaules notikumi rada milzu neziņu un spriedzi, kas neizbēgami ietekmē arī bērnus un pusaudžus. Ir ļoti svarīgi mazināt šo spriedzi – tā var traucēt bērnam un ģimenei ātri rīkoties apdraudējuma gadījumā, kā arī atstāt ilgtermiņa sekas fiziskajai un psihiskajai veselībai.

Pat tad, ja apkārtējo pasauli pārņem lielākais nemiers, vecāki tomēr var sniegt saviem bērniem kaut nelielo, bet tik svarīgo sajūtu – miers ir vienmēr iespējams. Šī drošības sajūta būs bērna labākais pavadonis cauri vislielākajām krīzēm, uzsver Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs.

Lūk, turpinājumā sava veida ceļvedis vecākiem par sarunām ar saviem bērniem šim trauksmainajam laikam, kad Ukrainā norisinās karadarbība! Padomus sagatavojuši Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra speciālisti, kuri norāda: "Pieaugušajiem ir iespēja iegūt informāciju no dažādiem avotiem un mazināt satraukumu, uzticoties valsts iestādēm vai sekojot publiskajiem paziņojumiem. Taču bērniem vienīgais avots, uz kuru viņi var droši paļauties, ir vecāki. Tādēļ ģimenei ir vislielākā loma bērnu un pusaudžu informēšanā par notikumiem".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!