Foto: Publicitātes attēls
Divas dienas pēc tam, kad sākās karadarbība Ukrainā un kļuva skaidrs, cik daudz cietušo var būt šajā karā, psihologi izveidoja atbalsta grupu bērniem. Katru dienu Ukrainas psihologi rīko tiešsaistes tikšanos, kam var pievienoties bērni no jebkura valsts reģiona un pilsētas – vienalga, vai esi dzīvoklī vai bumbu patvertnē –, un saņemt psiholoģisko atbalstu. Par šīs grupas daļu ļoti ātri kļuva Latvijas labdarības biedrība "Dr.Klauns". Latvijas klauni iesaistās tiešsaistes sarunās ar Ukrainas bērniem, kuriem nepieciešams prieks, vieglums un emocionālais atbalsts.

Tiešsaistes tikšanās ilgst pusotru stundu un ir iedalīta piecos blokos. Pirmais bloks – iepazīšanās un sazemēšanās. Psihologi vaicā bērnam, kur viņš atrodas, vai tur ir droši, vai viņam ir ēdiens un ūdens, ko viņš dara šajā dienā. Otrais bloks – elpošana un darbs ar ķermeni. Pēc tam iesaista bērna iztēli un fantāziju. Ceturtajā sadaļā bērni darbojas ar rokām – kaut ko veido, zīmē, krāso. Visbeidzot tiek iedarbināti bērna resursi – dziedāšana, pasaku lasīšana un tamlīdzīgi.

Biedrības "Dr. Klauns" feisbuka profilā turpina dakteris Klauns Igors Narovskis: "Pastāstīšu par mūsu pirmo satikšanos. Mēs pieslēdzamies 15 minūtes pirms tiešsaistes sākuma. Psihologi izskaidro kopējo informāciju un pastāsta mums par rīcības niansēm. "Ja kāds bērns ir atslēdzis kameru," skaidro Jevgēņija, psiholoģe no Ļvovas, "vienkārši uzrunājiet viņu vārdā, vārds ir redzams katra "Zoom" lodziņa apakšā. Jo ir bērni, kuri izvēlas piedalīties šādi. Lai tas jūs nemulsina. Pagaidām mūsu atbalsta grupā ir tikai 10-12 bērni, bet grupa noteikti kļūs lielāka, un tā būs nepieciešama vēl daudzus gadus."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!